Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jacek Kaczmarski w świecie baśni – koncert w wyk.: Mateusz Nagórski

„Jacek Kaczmarski w świecie baśni” to tytuł programu koncertowego i ostatniej płyty Mateusza Nagórskiego.

Na materiał składają się piosenki Jacka Kaczmarskiego, które opowiadają ponadczasowe prawdy o wielobarwności ludzkiej natury. 
Wiele z nich opiera się na motywach legend, baśni i mitów, a utwory tworzą spójną, nastrojową całość. Tytuł jest jednocześnie nawiązaniem do wypowiedzi (zawartej w jednej z piosenek) Jacka Kaczmarskiego o własnej twórczości: „opowiadam baśnie – choć smutne.” Mateusz Nagórski występuje solo, piosenki są zaaranżowane na gitarę i głos. 

✦ MATEUSZ NAGÓRSKI – wokalista, gitarzysta i kompozytor. Wykonawca piosenek Jacka Kaczmarskiego. Współautor – obok krakowskiego poety i autora tekstów Michała Zabłockiego – debiutanckiej płyty zespołu Czarne Korki pt. „Lalala”. Płyta została oceniona przez Wojciecha Manna w tygodniku Polityka pięcioma gwiazdkami na sześć możliwych.
Mateusz Nagórski jest autorem muzyki do wielu wierszy Jacka Kaczmarskiego, które nie zostały opatrzone autorską muzyką. Z takich piosenek składa się płyta Skruchy i erotyki dla Ewy (wyd. Dalmafon), stworzona we współpracy z Andrzejem Dębowskim.

Aktualnie pracuje nad płytą z piosenkami do wierszy Jacka Kaczmarskiego wspólnie z Mirosławem Czyżykiewiczem i Katarzyną Mazurkiewicz.

Autorem zdjęcia użytego w wydarzeniu jest Krzysztof Trefon.

18 czerwca (sobota), godz. 18:00
Centrum Myśli Jana Pawła II
Foksal 11, Warszawa
WSTĘP WOLNY!

Opublikowano 17.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.