Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rekrutacja do szkoły letniej 2019

Wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji szkoły letniej „Integral Leadership – Central European Summer School”! Zapraszamy Was od 21 do 28 lipca 2019 roku do Lanckorony oraz Krakowa.

Działania, które podejmiemy wraz z naszymi partnerami, będą miały na celu  zintegrowanie społeczności regionalnej państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy. W początkowej fazie projektu uczestnicy będą diagnozować najważniejsze wskaźniki tożsamości kulturowej swoich regionów, a także największe problemy i niejasności z nimi związane, które wynikają na przykład z braku wiedzy na temat specyfiki kulturowej innych krajów, często sąsiadujących z sobą. Chcemy inwestować w ludzi, którzy mają wpływ na ich otoczenie społeczne, dlatego opracowaliśmy koncepcję „integralnego przywództwa”, którą chcemy wdrożyć w praktyce społecznej.

Wśród zaproszonych gości – ekspertów znajdą się: dr OlehKindiy z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego, dr Martin Luteran – rektor Kolegium Antona Neuwirtha, dr hab. Michał Łuczewski – dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II oraz dr Paulina Bednarz Łuczewska z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o szkole letniej, zajrzyjcie na stronę www.centrumjp2.pl/cess

Znajdziecie tam informacje o poprzednich edycjach, ekspertach, miejscach, które do tej pory odwiedziliśmy oraz szczegóły dotyczące aplikowania do programu.

Termin przyjmowania aplikacji upływa 31 maja!

REGULAMIN

Opublikowano 20.03.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.