Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Iwieniec – białoruskie Sydney

Od 14 do 18 lipca odbywały sie na Białorusi VI Iwienieckie Warsztaty Muzyczne. Tak jak w zeszłym roku, i teraz brali w nich udział Chórzyści Centrum Myśli Jana Pawła II. Tegoroczne spotkanie było jednak wyjątkowe – jego zwieńczeniem był zlot młodzieży na "Białoruskie Sydney w Iwieńcu".


 

Ponad 3 tysiące młodych ludzi zgromadziło spotkanie w Iwieńcu, gdzie od sześciu lat odbywają się warsztaty muzyczne. W tym roku zajęcia "Muzycznej Majsterni" trwały jedynie niecałe 5 dni, bo już w piątek wieczorem trzystuosobowy chór stał się częscią dużo większego wydarzenia – Spotkania Młodzieży Białoruskiej, a ono z kolei połączone było ze Światowym Dniem Młodzieży odbywającym się w Sydney. W ten sposób niewielki Iwieniec stał się białoruskim Sydney, przyjmując w swoje gościnne progi ponad 3 tysiące młodych chrześcijan chcących modlić się razem z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.
Chórzyści Centrum, uczestnicząc w warsztatach muzycznych, mieli szansę wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Opublikowano 31.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.