Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Iwieniec – białoruskie Sydney

Od 14 do 18 lipca odbywały sie na Białorusi VI Iwienieckie Warsztaty Muzyczne. Tak jak w zeszłym roku, i teraz brali w nich udział Chórzyści Centrum Myśli Jana Pawła II. Tegoroczne spotkanie było jednak wyjątkowe – jego zwieńczeniem był zlot młodzieży na "Białoruskie Sydney w Iwieńcu".


 

Ponad 3 tysiące młodych ludzi zgromadziło spotkanie w Iwieńcu, gdzie od sześciu lat odbywają się warsztaty muzyczne. W tym roku zajęcia "Muzycznej Majsterni" trwały jedynie niecałe 5 dni, bo już w piątek wieczorem trzystuosobowy chór stał się częscią dużo większego wydarzenia – Spotkania Młodzieży Białoruskiej, a ono z kolei połączone było ze Światowym Dniem Młodzieży odbywającym się w Sydney. W ten sposób niewielki Iwieniec stał się białoruskim Sydney, przyjmując w swoje gościnne progi ponad 3 tysiące młodych chrześcijan chcących modlić się razem z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.
Chórzyści Centrum, uczestnicząc w warsztatach muzycznych, mieli szansę wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Opublikowano 31.07.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.