Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

IV spotkanie – wolność!

Człowiek nie może być prawdziwie wolny, jak tylko przez miłość”
Jan Paweł II, Jasna Góra 1987 r.

20 lutego, po aż dwumiesięcznej przerwie, odbyły się kolejne już warsztaty Kuźni. Ich hasłem przewodnim była wolność – temat niezwykle często obecny w homiliach Jana Paweł II w krajach Beneluxu, w tym bardzo liberalnej Holandii.

„Jaką drogę powinienem wybrać?” „Czy można żyć jednocześnie pod prawem i w wolności?” Na te pytania zadane przez papieża młodym Holendrom starali się tym razem odpowiedzieć stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Powstały mapy z drogowskazami na drodze do prawdziwej wolności – okazało się, że można na niej nieraz zbłądzić. Nie znaczy to jednak, iż jest nieosiągalna. Dziesięć przykazań, myślenie bardziej o drugim niż o sobie, miłość – pozwolą każdemu cieszyć się pełnią życia w wolności. Życiem, o które trzeba dbać na każdym jego etapie! To pokazał m.in. młody bohater filmu „Błękitny motyl”, który uczestnicy obejrzeli na koniec lutowego spotkania. Krótka dyskusja na temat przesłania filmu pozwoliła na pochylenie się nad tym, co obecnie jest w naszym życiu najważniejsze.

Czy jesteśmy prawdziwie wolni? Z tym pytaniem przyjdzie się zmierzyć Kuźniowiczom jeszcze nieraz. Marcowe warsztaty będą natomiast okazją do zastanowienia się nad tym, czy jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi. Już teraz zapraszamy!

[nggallery id=63]

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.