Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Irlandio, ojczyzno moja!

Temat ostatniego w tym roku akademickim spotkania z cyklu „Słusznie o to pytacie!” dotyczył migracji młodych ludzi za granicę, szczególnie na Wyspy Brytyjskie. Poruszane były także kwestie wpływu takich wyjazdów na życie rodzinne, relacje społeczne oraz osobisty rozwój duchowy i kulturalny osób wyjeżdżających z kraju.

W dyskusji udział wzięli:

  • dr Izabela Grabowska-Lusińska, doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego; ukończyła Uniwersytet Wrocławski (socjologia) i University College Dublin (Dublin European Institute); jest członkiem Zespołu Badawczego Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego,
  • ks. Kazimierz Jankiewicz MIC, duszpasterz emigracji w największej polskiej parafii w Londynie, w dzielnicy Ealing,
  • Katarzyna Stożek, absolwentka SGH oraz APS (w zakresie psychopedagogiki kreatywności), były prezes Konfederacji Stowarzyszeń Katolickiej Młodzieży Akademickiej; przez jakiś czas pracowała za granicą.

 

Spotkanie odbyło się 27 maja 2008 r.

 

[nggallery id=225]

Opublikowano 27.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.