Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

INNY KADR

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejny pokaz z cyklu spotkań z chrześcijańskimi filmami dokumentalnymi. 31 stycznia 2008 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 (III piętro) zaprezentujemy film „Pociąg Warszawa – Rzym” w reżyserii Ewy Borzęckiej.


 

 

Film opowiada o pielgrzymce Polaków do Rzymu na pogrzeb Jana Pawła II. Cztery specjalne pociągi wyruszyły wówczas z Warszawy w ponad trzydziestogodzinną podróż przez pół Europy. Podróżowali głównie ludzie młodzi, nie tylko wierzący i praktykujący. Dyskutowali o pontyfikacie papieża Polaka, poszukiwali odpowiedzi na ważne pytania, rozmawiali o przyszłości; nawiązywały się przyjaźnie. Niektórzy traktowali wyjazd jako wielką przygodę.

 

Naszymi gośćmi będą:

 

Ewa Borzęcka – dokumentalistka. Studiowała pedagogikę specjalną i dziennikarstwo na UW. Za pierwszy film „Urodziłam się aniołem” (1986) dostała brązowego Lajkonika na festiwalu w Krakowie. Jest autorką ponad dwudziestu filmów dokumentalnych, wiele z nich zostało nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Cieszy się opinią realizatorki wrażliwej na świat i ludzi wokół; nie boi się kontrowersyjnych tematów. Jej filmy zawsze wywoływały żywy oddźwięk. Najbardziej znane tytuły w jej filmografii to: „Arizona”, „Oni”, „Damsko-męskie sprawy”, „Kobiety, koty i dzieci” oraz „Trzynastka”.

 

o. Dariusz Cichor OSPPE – paulin, przewodnik „paulińskiej” Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, przeor klasztoru Ojców Paulinów pw. Świętego Ducha w Warszawie na ul. Długiej. Autor wielu artykułów, częsty gość na łamach prasy katolickiej.

 

 

Adam Szostkiewicz – absolwent polonistyki UJ; od 1999 roku dziennikarz „Polityki”, zastępca kierownika działu zagranicznego. Specjalizuje się w tematyce religijnej i zagranicznej. Członek m.in Rady Języka Polskiego.

WSTĘP WOLNY

Opublikowano 29.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II