Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

INNY KADR

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejny pokaz z cyklu spotkań z chrześcijańskimi filmami dokumentalnymi. 31 stycznia 2008 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 (III piętro) zaprezentujemy film „Pociąg Warszawa – Rzym” w reżyserii Ewy Borzęckiej.


 

 

Film opowiada o pielgrzymce Polaków do Rzymu na pogrzeb Jana Pawła II. Cztery specjalne pociągi wyruszyły wówczas z Warszawy w ponad trzydziestogodzinną podróż przez pół Europy. Podróżowali głównie ludzie młodzi, nie tylko wierzący i praktykujący. Dyskutowali o pontyfikacie papieża Polaka, poszukiwali odpowiedzi na ważne pytania, rozmawiali o przyszłości; nawiązywały się przyjaźnie. Niektórzy traktowali wyjazd jako wielką przygodę.

 

Naszymi gośćmi będą:

 

Ewa Borzęcka – dokumentalistka. Studiowała pedagogikę specjalną i dziennikarstwo na UW. Za pierwszy film „Urodziłam się aniołem” (1986) dostała brązowego Lajkonika na festiwalu w Krakowie. Jest autorką ponad dwudziestu filmów dokumentalnych, wiele z nich zostało nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Cieszy się opinią realizatorki wrażliwej na świat i ludzi wokół; nie boi się kontrowersyjnych tematów. Jej filmy zawsze wywoływały żywy oddźwięk. Najbardziej znane tytuły w jej filmografii to: „Arizona”, „Oni”, „Damsko-męskie sprawy”, „Kobiety, koty i dzieci” oraz „Trzynastka”.

 

o. Dariusz Cichor OSPPE – paulin, przewodnik „paulińskiej” Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, przeor klasztoru Ojców Paulinów pw. Świętego Ducha w Warszawie na ul. Długiej. Autor wielu artykułów, częsty gość na łamach prasy katolickiej.

 

 

Adam Szostkiewicz – absolwent polonistyki UJ; od 1999 roku dziennikarz „Polityki”, zastępca kierownika działu zagranicznego. Specjalizuje się w tematyce religijnej i zagranicznej. Członek m.in Rady Języka Polskiego.

WSTĘP WOLNY

Opublikowano 29.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.