Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

INNY KADR

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejny pokaz z cyklu spotkań z chrześcijańskimi filmami dokumentalnymi. 31 stycznia 2008 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 (III piętro) zaprezentujemy film „Pociąg Warszawa – Rzym” w reżyserii Ewy Borzęckiej.


 

 

Film opowiada o pielgrzymce Polaków do Rzymu na pogrzeb Jana Pawła II. Cztery specjalne pociągi wyruszyły wówczas z Warszawy w ponad trzydziestogodzinną podróż przez pół Europy. Podróżowali głównie ludzie młodzi, nie tylko wierzący i praktykujący. Dyskutowali o pontyfikacie papieża Polaka, poszukiwali odpowiedzi na ważne pytania, rozmawiali o przyszłości; nawiązywały się przyjaźnie. Niektórzy traktowali wyjazd jako wielką przygodę.

 

Naszymi gośćmi będą:

 

Ewa Borzęcka – dokumentalistka. Studiowała pedagogikę specjalną i dziennikarstwo na UW. Za pierwszy film „Urodziłam się aniołem” (1986) dostała brązowego Lajkonika na festiwalu w Krakowie. Jest autorką ponad dwudziestu filmów dokumentalnych, wiele z nich zostało nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Cieszy się opinią realizatorki wrażliwej na świat i ludzi wokół; nie boi się kontrowersyjnych tematów. Jej filmy zawsze wywoływały żywy oddźwięk. Najbardziej znane tytuły w jej filmografii to: „Arizona”, „Oni”, „Damsko-męskie sprawy”, „Kobiety, koty i dzieci” oraz „Trzynastka”.

 

o. Dariusz Cichor OSPPE – paulin, przewodnik „paulińskiej” Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, przeor klasztoru Ojców Paulinów pw. Świętego Ducha w Warszawie na ul. Długiej. Autor wielu artykułów, częsty gość na łamach prasy katolickiej.

 

 

Adam Szostkiewicz – absolwent polonistyki UJ; od 1999 roku dziennikarz „Polityki”, zastępca kierownika działu zagranicznego. Specjalizuje się w tematyce religijnej i zagranicznej. Członek m.in Rady Języka Polskiego.

WSTĘP WOLNY

Opublikowano 29.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.