Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

INNY KADR – Serdecznie zapraszamy !

 
 
 
 

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejny pokaz z cyklu spotkań z ciekawymi filmami dokumentalnymi. 29 maja 2008 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 (III piętro) zaprezentujemy film „Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński” w reżyserii Pawła Woldana.


 

 

Przedpremierowy pokaz filmu!

 

 

Film opowiada o relacjach, jakie łączyły Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Karolem Wojtyłą – biskupem, arcybiskupem i kardynałem, a później papieżem Janem Pawłem II, od momentu ich poznania do ostatnich dni życia Prymasa. Od początku obaj przyjaźnili się oraz darzyli ogromnym szacunkiem i zaufaniem. Pomimo różnicy pokoleniowej i formacyjnej potrafili znaleźć wspólny język i sposób przeprowadzenia polskiego Kościoła przez trudne lata komunizmu. W filmie Pawła Woldana świadkowie ich życia podkreślają niezwykłą więź i lojalność łączącą obu hierarchów. Opowiadają o spotkaniach oficjalnych i nieoficjalnych (na przykład wakacyjnych, kiedy kardynał Wojtyła przyjeżdżał na Bachledówkę, by jako pierwszy złożyć życzenia imieninowe i urodzinowe Prymasowi), o ich stosunku do władz państwowych oraz stanowisku wobec różnych wydarzeń. Film ilustrują bogate archiwalia filmowe i fotograficzne oraz fragmenty zapisków Prymasa Wyszyńskiego czytane przez Olgierda Łukaszewicza.

 

 

Naszym Gościem będzie:

 

 

Paweł Woldan – reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor ponad 30 filmów dokumentalnych, w tym wielu o tematyce religijnej, poświęconych głównie ważnym postaciom polskiego Kościoła, m.in. Janowi Pawłowi II, kardynałowi Wyszyńskiemu, ks. Jerzemu Popiełuszce oraz Augustowi kardynałowi Hlondowi. Wielokrotny laureat nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie oraz festiwalu Młode Kino Polskie w Gdańsku.

  

 
 
ZAPRASZAMY ! ! !
 

Wstęp wolny

 

Opublikowano 28.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.