Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

INNY KADR – klub filmu dokumentalnego

INNY KADR

klub filmu dokumentalnego

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejny pokaz filmowy z cyklu spotkań z chrześcijańskimi filmami dokumentalnymi.


Już 25 października o godzinie 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 (III piętro) zaprezentujemy film „Żyć aż do końca” (1998) w reżyserii Barbary Pawłowskiej. Film porusza tematykę godności śmierci i człowieka cierpiącego. Bohaterowie – rodzice zmarłych dzieci, chorzy, lekarze opieki paliatywnej i pielęgniarki – swoją postawą udowadniają, że śmierć można spróbować oswoić, a spychanie jej w sferę tabu powoduje krzywdzącą i niepotrzebną izolację terminalnie chorych od reszty społeczeństwa.
Po prezentacji odbędzie się dyskusja, podczas której będziemy postaramy się spojrzeć na tematy poruszane w filmie „Żyć aż do końca” z trzech różnych perspektyw: filmowca, teologa oraz wolontariuszy pracujących w hospicjach.
Naszymi gośćmi będą:
Barbara Pawłowska – obecnie w redakcji „Dokumentu Jedynki” w TVP. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Z telewizją związana jest od wielu lat, na początku pracowała przy programach publicystycznych o tematyce społecznej, później jako członek ekipy „Ekspresu Reporterów”, „Telewizji Nocą” oraz „Reporterów Dwójki”. Autorka doku-noweli „Przedszkolandia” (2002). Wielokrotnie nagradzana na festiwalach, m.in. za reportaż „Taka ładna, taka młoda”.

Ireneusz Kalisiak – od 2002 roku wiceprezes Zarządu Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci na ulicy Agatowej i jeden z jej założycieli, wcześniej wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia WHD. Od 1999 roku jest koordynatorem grupy wsparcia w żałobie, która pomaga ludziom zmagającym się z doświadczeniem śmierci najbliższych.

Ks. dr hab. Stanisław Warzeszak – adiunkt w Katedrze Bioetyki i Ekoteologii na UKSW, wykładowca teologii moralnej, kierownik sekcji pastoralnej Warszawskiego Towarzystwa Teologicznego. Autor m.in. pracy poświęconej etycznym aspektom opieki paliatywnej i etycznemu wymiarowi ojcostwa oraz książek „Odpowiedzialność za życie Hausa Jonasa w 100 rocznicę urodzin i w 10 rocznicę śmierci” i „Przepraszamy i prosimy o przebaczenie. Funkcja pamięci w teologii jubileuszowego pojednania”.

WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY!

Kolejne pokazy odbywać się będą w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz.18.00 (szczegóły wkrótce na stronie www.centrumjp2.pl). Planowany repertuar to m.in.:

• „Tama 1984-1991” reż. Jerzy Kalina (1991);
• „Syberyjska lekcja” reż. Wojciech Staroń (1998);
• „Znaki – o cudach” reż. Beata Dzianowicz (2000).

Patron medialny
Serwis www.Duchowy.pl

Opublikowano 23.10.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.