Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

INNY KADR – klub filmu dokumentalnego

INNY KADR

klub filmu dokumentalnego

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejny pokaz filmowy z cyklu spotkań z chrześcijańskimi filmami dokumentalnymi.


Już 25 października o godzinie 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 (III piętro) zaprezentujemy film „Żyć aż do końca” (1998) w reżyserii Barbary Pawłowskiej. Film porusza tematykę godności śmierci i człowieka cierpiącego. Bohaterowie – rodzice zmarłych dzieci, chorzy, lekarze opieki paliatywnej i pielęgniarki – swoją postawą udowadniają, że śmierć można spróbować oswoić, a spychanie jej w sferę tabu powoduje krzywdzącą i niepotrzebną izolację terminalnie chorych od reszty społeczeństwa.
Po prezentacji odbędzie się dyskusja, podczas której będziemy postaramy się spojrzeć na tematy poruszane w filmie „Żyć aż do końca” z trzech różnych perspektyw: filmowca, teologa oraz wolontariuszy pracujących w hospicjach.
Naszymi gośćmi będą:
Barbara Pawłowska – obecnie w redakcji „Dokumentu Jedynki” w TVP. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Z telewizją związana jest od wielu lat, na początku pracowała przy programach publicystycznych o tematyce społecznej, później jako członek ekipy „Ekspresu Reporterów”, „Telewizji Nocą” oraz „Reporterów Dwójki”. Autorka doku-noweli „Przedszkolandia” (2002). Wielokrotnie nagradzana na festiwalach, m.in. za reportaż „Taka ładna, taka młoda”.

Ireneusz Kalisiak – od 2002 roku wiceprezes Zarządu Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci na ulicy Agatowej i jeden z jej założycieli, wcześniej wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia WHD. Od 1999 roku jest koordynatorem grupy wsparcia w żałobie, która pomaga ludziom zmagającym się z doświadczeniem śmierci najbliższych.

Ks. dr hab. Stanisław Warzeszak – adiunkt w Katedrze Bioetyki i Ekoteologii na UKSW, wykładowca teologii moralnej, kierownik sekcji pastoralnej Warszawskiego Towarzystwa Teologicznego. Autor m.in. pracy poświęconej etycznym aspektom opieki paliatywnej i etycznemu wymiarowi ojcostwa oraz książek „Odpowiedzialność za życie Hausa Jonasa w 100 rocznicę urodzin i w 10 rocznicę śmierci” i „Przepraszamy i prosimy o przebaczenie. Funkcja pamięci w teologii jubileuszowego pojednania”.

WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY!

Kolejne pokazy odbywać się będą w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz.18.00 (szczegóły wkrótce na stronie www.centrumjp2.pl). Planowany repertuar to m.in.:

• „Tama 1984-1991” reż. Jerzy Kalina (1991);
• „Syberyjska lekcja” reż. Wojciech Staroń (1998);
• „Znaki – o cudach” reż. Beata Dzianowicz (2000).

Patron medialny
Serwis www.Duchowy.pl

Opublikowano 23.10.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.