Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Inkubator w działaniu”

„Inkubator w działaniu”,
czyli przekuwanie słów Jana Pawła II w czyny

foto

Spotkaliśmy się 13 marca w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, aby pracować nad miniprojektami dla dobra innych. Pomysły na działania powstawały już 4 marca – wtedy na pożegnanie rozdaliśmy bilety na warsztaty. Spotkanie to było także świetną okazją do bliższego poznania się.

Wszyscy wiemy, że miłosierdzie jest bogactwem. Ale nie można tego skarbu ani kupić, ani sprzedać. Miłosierdzie można tylko ofiarować. Wolontariusze uczestniczący w „Inkubatorze w działaniu” chcieli swoje serca ofiarować potrzebującym.

Podczas zajęć wyłoniły się grupy odpowiedzialne za warsztaty teatralne, minikoncert w hospicjum oraz wypady i spacery z dzieciakami, a także komitet urodzinowy. Jedna z grup zaraz po warsztatach spotkała się ponownie, aby swój plan zacząć wcielać w życie od razu.

Warsztaty, podczas których rozwijaliśmy swoje umiejętności także przez zabawę, trwały sześć godzin. Teoria przeplatała się z praktyką oraz rozrywką.

foto

Dużo emocji zapewniła zabawa „Kostka-kostka”, która polegała na okrążeniu krzesła całą grupą bez oderwania kostek od kostek sąsiadów.

Zapraszamy też do obejrzenia innych zdjęć z warsztatów:

Galeria

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.