Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Inkubator w działaniu”

„Inkubator w działaniu”,
czyli przekuwanie słów Jana Pawła II w czyny

foto

Spotkaliśmy się 13 marca w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, aby pracować nad miniprojektami dla dobra innych. Pomysły na działania powstawały już 4 marca – wtedy na pożegnanie rozdaliśmy bilety na warsztaty. Spotkanie to było także świetną okazją do bliższego poznania się.

Wszyscy wiemy, że miłosierdzie jest bogactwem. Ale nie można tego skarbu ani kupić, ani sprzedać. Miłosierdzie można tylko ofiarować. Wolontariusze uczestniczący w „Inkubatorze w działaniu” chcieli swoje serca ofiarować potrzebującym.

Podczas zajęć wyłoniły się grupy odpowiedzialne za warsztaty teatralne, minikoncert w hospicjum oraz wypady i spacery z dzieciakami, a także komitet urodzinowy. Jedna z grup zaraz po warsztatach spotkała się ponownie, aby swój plan zacząć wcielać w życie od razu.

Warsztaty, podczas których rozwijaliśmy swoje umiejętności także przez zabawę, trwały sześć godzin. Teoria przeplatała się z praktyką oraz rozrywką.

foto

Dużo emocji zapewniła zabawa „Kostka-kostka”, która polegała na okrążeniu krzesła całą grupą bez oderwania kostek od kostek sąsiadów.

Zapraszamy też do obejrzenia innych zdjęć z warsztatów:

Galeria

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.