Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Inkubator w działaniu”

„Inkubator w działaniu”,
czyli przekuwanie słów Jana Pawła II w czyny

foto

Spotkaliśmy się 13 marca w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, aby pracować nad miniprojektami dla dobra innych. Pomysły na działania powstawały już 4 marca – wtedy na pożegnanie rozdaliśmy bilety na warsztaty. Spotkanie to było także świetną okazją do bliższego poznania się.

Wszyscy wiemy, że miłosierdzie jest bogactwem. Ale nie można tego skarbu ani kupić, ani sprzedać. Miłosierdzie można tylko ofiarować. Wolontariusze uczestniczący w „Inkubatorze w działaniu” chcieli swoje serca ofiarować potrzebującym.

Podczas zajęć wyłoniły się grupy odpowiedzialne za warsztaty teatralne, minikoncert w hospicjum oraz wypady i spacery z dzieciakami, a także komitet urodzinowy. Jedna z grup zaraz po warsztatach spotkała się ponownie, aby swój plan zacząć wcielać w życie od razu.

Warsztaty, podczas których rozwijaliśmy swoje umiejętności także przez zabawę, trwały sześć godzin. Teoria przeplatała się z praktyką oraz rozrywką.

foto

Dużo emocji zapewniła zabawa „Kostka-kostka”, która polegała na okrążeniu krzesła całą grupą bez oderwania kostek od kostek sąsiadów.

Zapraszamy też do obejrzenia innych zdjęć z warsztatów:

Galeria

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.