Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia w nowym roku akademickim

Ten projekt tworzycie Wy – wolontariusze! Jeśli chcecie poświęcić trochę swojego wolnego czasu na towarzyszenie chorym dołączcie do grupy opieka paliatywna! Nie trzeba mieć wyjątkowych predyspozycji i nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy Wasza chęć i zaangażowanie w to co robicie!


Pomagać możecie na wiele sposobów: czytając książki, rozmawiając, pomagając w karmieniu czy zawożąc na Mszę Świętą. W cieplejsze dni wychodząc na spacery. Najważniejsza jest jednak Wasza obecność! Dołączając do grupy możecie liczyć na pomoc ze strony wolontariuszy już zaangażowanych w opiekę paliatywną. Działamy głównie w ośrodku Caritas Archidiecezji Warszawskiej mieszczącym się przy ul. Krakowskie Przedmieście 62.

 

Wszyscy chętni, którzy w tym roku akademickim chcą zostać wolontariuszami:
14 października w piątek w godzinach od 17:30 do 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie w ośrodku Caritas. Tematem spotkania będzie praca na oddziale Na spotkaniu będą gościć siostry oddziałowe pracujące w ośrodku.
 
plan spotkania:
17:00 – Msza Święta w Kaplicy na I Oddziale Kobiecym
17:30 – spotkanie – Sala Konferencyjna, I piętro, (wejście od ul. Krakowskie Przedmieście 62)

Już teraz zapraszam na szkolenia dla przyszłych wolontariuszy hospicyjnych. Kompleksowe szkolenie: lekarsko-pielęgniarskie, rehabilitacyjne, psychologiczne, z pracownikiem socjalnym, księdzem, wolontariuszem. Szkolenie ma charakter warsztatowy z elementami wykładów.

terminy szkoleń:
8-9 października 2011r. –  I część
12-13 listopada 2011r. – II część
 
w soboty w godz. 9:00-18:00
w niedziele w godz. 9:00-16:00
 
Na szkolenie dla osób pełnoletnich, zgłaszamy się osobiście:
tel.: 22 679-67-00
e-mail: hospicjum@marianie.pl
Ośrodek Hospicjum Domowe, Warszawa, ul. Tykocińska 27/35

kontakt:
Małgosia Maciejewska
inkubator.paliatywna@centrumjp2.pl
kom 609-870-357

Opublikowano 09.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.