Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia w nowym roku akademickim

Ten projekt tworzycie Wy – wolontariusze! Jeśli chcecie poświęcić trochę swojego wolnego czasu na towarzyszenie chorym dołączcie do grupy opieka paliatywna! Nie trzeba mieć wyjątkowych predyspozycji i nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy Wasza chęć i zaangażowanie w to co robicie!


Pomagać możecie na wiele sposobów: czytając książki, rozmawiając, pomagając w karmieniu czy zawożąc na Mszę Świętą. W cieplejsze dni wychodząc na spacery. Najważniejsza jest jednak Wasza obecność! Dołączając do grupy możecie liczyć na pomoc ze strony wolontariuszy już zaangażowanych w opiekę paliatywną. Działamy głównie w ośrodku Caritas Archidiecezji Warszawskiej mieszczącym się przy ul. Krakowskie Przedmieście 62.

 

Wszyscy chętni, którzy w tym roku akademickim chcą zostać wolontariuszami:
14 października w piątek w godzinach od 17:30 do 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie w ośrodku Caritas. Tematem spotkania będzie praca na oddziale Na spotkaniu będą gościć siostry oddziałowe pracujące w ośrodku.
 
plan spotkania:
17:00 – Msza Święta w Kaplicy na I Oddziale Kobiecym
17:30 – spotkanie – Sala Konferencyjna, I piętro, (wejście od ul. Krakowskie Przedmieście 62)

Już teraz zapraszam na szkolenia dla przyszłych wolontariuszy hospicyjnych. Kompleksowe szkolenie: lekarsko-pielęgniarskie, rehabilitacyjne, psychologiczne, z pracownikiem socjalnym, księdzem, wolontariuszem. Szkolenie ma charakter warsztatowy z elementami wykładów.

terminy szkoleń:
8-9 października 2011r. –  I część
12-13 listopada 2011r. – II część
 
w soboty w godz. 9:00-18:00
w niedziele w godz. 9:00-16:00
 
Na szkolenie dla osób pełnoletnich, zgłaszamy się osobiście:
tel.: 22 679-67-00
e-mail: hospicjum@marianie.pl
Ośrodek Hospicjum Domowe, Warszawa, ul. Tykocińska 27/35

kontakt:
Małgosia Maciejewska
inkubator.paliatywna@centrumjp2.pl
kom 609-870-357

Opublikowano 09.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.