Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Inkubator Miłosierdzia” otwiera SZKOŁĘ WOLONTARIATU

Szkoła wolontariatu to inicjatywa młodych wolontariuszy, którzy chcą realnie nieść pomoc, są aktywni, otwarci i pozytywnie naładowani. Działają oni między innymi w hospicjach, domach dziecka, świetlicach środowiskowych. Teraz także i Ty możesz stać się częścią tej wielkiej sieci dobra.

Projekt SZKOŁA WOLONTARIATU jest skierowany do osób pełnoletnich, które pragną podjąć regularny lub akcyjny wolontariat. Uczestnicy wezmą udział w bezpłatnych, kompleksowych szkoleniach i warsztatach, otrzymają wsparcie merytoryczne od doświadczonych wolontariuszy, a przede wszystkim dołączą do zespołu osób pełnych pasji i pozytywnej energii.

Działalność wolontariatu podzielono na pięć grup: „Podziel się talentem” (udzielanie korepetycji), „Opieka paliatywna” (działalność w hospicjach), „Praca z dziećmi” (współpraca ze świetlicami środowiskowymi i ośrodkami pomocy społecznej), „Współpraca z domami dziecka” (wspomaganie działań animacyjnych) oraz „Współpraca z osobami niepełnosprawnymi i starszymi” (działalność w odpowiednich fundacjach). Pieczę nad każdą z grup sprawuje inny koordynator.

Aby dołączyć do projektu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://centrumjp2.pl/inkubatormilosierdzia, a następnie przyjść na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się 12 listopada w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, lok. 30, 3. piętro). Spotkanie jest przeznaczone dla osób, których nie było na spotkaniu 5 listopada.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Serdecznie zapraszamy do SZKOŁY WOLONTARIATU!

Facebook-logo

 

 

Znajdź nas na facebooku!

 

Opublikowano 25.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.