Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Inkubator Miłosierdzia” otwiera SZKOŁĘ WOLONTARIATU

Szkoła wolontariatu to inicjatywa młodych wolontariuszy, którzy chcą realnie nieść pomoc, są aktywni, otwarci i pozytywnie naładowani. Działają oni między innymi w hospicjach, domach dziecka, świetlicach środowiskowych. Teraz także i Ty możesz stać się częścią tej wielkiej sieci dobra.

Projekt SZKOŁA WOLONTARIATU jest skierowany do osób pełnoletnich, które pragną podjąć regularny lub akcyjny wolontariat. Uczestnicy wezmą udział w bezpłatnych, kompleksowych szkoleniach i warsztatach, otrzymają wsparcie merytoryczne od doświadczonych wolontariuszy, a przede wszystkim dołączą do zespołu osób pełnych pasji i pozytywnej energii.

Działalność wolontariatu podzielono na pięć grup: „Podziel się talentem” (udzielanie korepetycji), „Opieka paliatywna” (działalność w hospicjach), „Praca z dziećmi” (współpraca ze świetlicami środowiskowymi i ośrodkami pomocy społecznej), „Współpraca z domami dziecka” (wspomaganie działań animacyjnych) oraz „Współpraca z osobami niepełnosprawnymi i starszymi” (działalność w odpowiednich fundacjach). Pieczę nad każdą z grup sprawuje inny koordynator.

Aby dołączyć do projektu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://centrumjp2.pl/inkubatormilosierdzia, a następnie przyjść na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się 12 listopada w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, lok. 30, 3. piętro). Spotkanie jest przeznaczone dla osób, których nie było na spotkaniu 5 listopada.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Serdecznie zapraszamy do SZKOŁY WOLONTARIATU!

Facebook-logo

 

 

Znajdź nas na facebooku!

 

Opublikowano 25.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.