Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia 2020/2021

[one_third]

PODZIEL SIĘ TALENTEM

Uczymy lepiej niż w szkole

Nasza grupa – dzieli się talentem z innymi. Specyfiką naszego zespołu jest to, że jego członkowie udzielają korepetycji młodszym kolegom, a przy tym sami wybierają sobie przedmiot zajęć oraz liczbę godzin, które chcą na nie poświęcić. Kształt zajęć zależy głównie od Ciebie, więc jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby zostać nauczycielem, to nic prostszego – zostań Talentowym korepetytorem!

W związku z trwającą pandemią zajęcia odbywają się za pośrednictwem platform i narzędzi wirtualnych.

inkubator.talent@centrumjp2.pl

 

[/one_third]

[one_third]

PRACA Z DZIEĆMI/DOMY DZIECKA

Wolontariat napełnia nas satysfakcją

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy wolne chwile spędzają z podopiecznymi domów dziecka oraz pracy z dziećmi i młodzieżą w warszawskich ogniskach wychowawczych. Pracowaliśmy na dwóch płaszczyznach: spotkań indywidualnych z dziećmi w domach dziecka lub placówkach opiekuńczych oraz grupowych wyjść/warsztatów artystycznych. Czas poświęcony dzieciom jest nie tylko przyjemnym spędzeniem popołudnia, lecz także świetną lekcją kreatywności i odpowiedzialności. Ponadto każdy z nas ma możliwość realizacji własnych inicjatyw przy wsparciu całego zespołu.

W związku z trwającą pandemią planujemy przenieść te działania do przestrzeni on-line oraz jak tylko będzie to możliwe zorganizować działania stacjonarne w przestrzeni otwartej.

inkubator.domydziecka@centrumjp2.pl

 

[/one_third]

[one_third_last]

PRACA Z SENIORAMI

Z entuzjazmem do seniorów

Pomagamy w zakładach opiekuńczo-leczniczych i hospicjach – młodzi ludzie z niewyczerpanymi pokładami energii oraz uśmiechem są tam zawsze mile widziani. Zajmujemy się towarzyszeniem pacjentom i ich bliskim. Jesteśmy zawsze gotowi do wysłuchania chorego, bo szczera rozmowa i okazywanie zainteresowania bardzo pomagają w przezwyciężaniu samotności. Pracujemy także z seniorami w Domu Pomocy Społecznej „Chemik”, w którym spędzamy z seniorami czas na wspólnych aktywnościach i rozmowach.

Wyzwaniem na ten rok jest wspólne wypracowanie działań na rzecz seniorów w okresie pandemii, szczególnie że ta grupa osób bardzo została nią dotknięta.

inkubator.seniorzy@centrumjp2.pl

 

[/one_third_last]

[full_width]


ZESPÓŁ

[/full_width]

Jana Lasota, Nikodem Kaczprzak, liderzy „Podziel się Talentem”

Mateusz Sztuko, lider grupy „Praca z dziećmi”

Maria Stachecka, liderka grupy “Praca z seniorami”

Dorota Wesołowska, koordynatorka „Inkubatora Miłosierdzia”

Opublikowano 10.11.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.