Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia 2020/2021

[one_third]

PODZIEL SIĘ TALENTEM

Uczymy lepiej niż w szkole

Nasza grupa – dzieli się talentem z innymi. Specyfiką naszego zespołu jest to, że jego członkowie udzielają korepetycji młodszym kolegom, a przy tym sami wybierają sobie przedmiot zajęć oraz liczbę godzin, które chcą na nie poświęcić. Kształt zajęć zależy głównie od Ciebie, więc jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby zostać nauczycielem, to nic prostszego – zostań Talentowym korepetytorem!

W związku z trwającą pandemią zajęcia odbywają się za pośrednictwem platform i narzędzi wirtualnych.

inkubator.talent@centrumjp2.pl

 

[/one_third]

[one_third]

PRACA Z DZIEĆMI/DOMY DZIECKA

Wolontariat napełnia nas satysfakcją

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy wolne chwile spędzają z podopiecznymi domów dziecka oraz pracy z dziećmi i młodzieżą w warszawskich ogniskach wychowawczych. Pracowaliśmy na dwóch płaszczyznach: spotkań indywidualnych z dziećmi w domach dziecka lub placówkach opiekuńczych oraz grupowych wyjść/warsztatów artystycznych. Czas poświęcony dzieciom jest nie tylko przyjemnym spędzeniem popołudnia, lecz także świetną lekcją kreatywności i odpowiedzialności. Ponadto każdy z nas ma możliwość realizacji własnych inicjatyw przy wsparciu całego zespołu.

W związku z trwającą pandemią planujemy przenieść te działania do przestrzeni on-line oraz jak tylko będzie to możliwe zorganizować działania stacjonarne w przestrzeni otwartej.

inkubator.domydziecka@centrumjp2.pl

 

[/one_third]

[one_third_last]

PRACA Z SENIORAMI

Z entuzjazmem do seniorów

Pomagamy w zakładach opiekuńczo-leczniczych i hospicjach – młodzi ludzie z niewyczerpanymi pokładami energii oraz uśmiechem są tam zawsze mile widziani. Zajmujemy się towarzyszeniem pacjentom i ich bliskim. Jesteśmy zawsze gotowi do wysłuchania chorego, bo szczera rozmowa i okazywanie zainteresowania bardzo pomagają w przezwyciężaniu samotności. Pracujemy także z seniorami w Domu Pomocy Społecznej „Chemik”, w którym spędzamy z seniorami czas na wspólnych aktywnościach i rozmowach.

Wyzwaniem na ten rok jest wspólne wypracowanie działań na rzecz seniorów w okresie pandemii, szczególnie że ta grupa osób bardzo została nią dotknięta.

inkubator.seniorzy@centrumjp2.pl

 

[/one_third_last]

[full_width]


ZESPÓŁ

[/full_width]

Jana Lasota, Nikodem Kaczprzak, liderzy „Podziel się Talentem”

Mateusz Sztuko, lider grupy „Praca z dziećmi”

Maria Stachecka, liderka grupy “Praca z seniorami”

Dorota Wesołowska, koordynatorka „Inkubatora Miłosierdzia”

Opublikowano 10.11.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.