Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia 2011/2012 – zaczynamy!

Za nami pierwsze w tym roku szkolno-akademickim spotkanie Inkubatora Miłosierdzia: 9 listopada licznie zgromadzeni wolontariusze nabierali energii, by przez kolejne miesiące nieść pomoc innym.

Mimo pochmurnego jesiennego dnia z werwą wkroczyliśmy w czwarty już rok wolontariatu organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęliśmy od przygotowania wielkiego papierowego słońca, na którym – po krótkim przedstawieniu się – wypisywaliśmy swoje imiona. Będzie nam ono przypominać, że nasza pomoc rozświetla życie podopiecznych.

Najwięcej energii dała nam jednak następna część spotkania. Złożyły się na nią rozmaite gry i zabawy, mające pomóc w podjęciu niełatwych zadań. Radości i śmiechowi nie było końca!

fotofoto

Wreszcie przeszliśmy do przedstawiania grup Inkubatora Miłosierdzia, z których każda zajmuje się inną formą pomocy potrzebującym. W trakcie prezentacji multimedialnej poszczególni koordynatorzy opowiedzieli, czym zajmują się ich grupy oraz w jakich ośrodkach pracują. To pomogło uczestnikom spotkania podjąć decyzję, w którym zespole chcą działać. Okazją do rozwiania wątpliwości niezdecydowanych były krótkie spotkania grup z koordynatorami.

Na zakończenie każdy wolontariusz otrzymał słonecznik z cytatem Jana Pawła II – na znak tego, że każda godzina poświęcona wolontariatowi wnosi trochę słońca w życie tych, którym służymy, i nasze własne.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie Inkubatora Miłosierdzia.

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.