Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inkubator Miłosierdzia 2011/2012 – zaczynamy!

Za nami pierwsze w tym roku szkolno-akademickim spotkanie Inkubatora Miłosierdzia: 9 listopada licznie zgromadzeni wolontariusze nabierali energii, by przez kolejne miesiące nieść pomoc innym.

Mimo pochmurnego jesiennego dnia z werwą wkroczyliśmy w czwarty już rok wolontariatu organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęliśmy od przygotowania wielkiego papierowego słońca, na którym – po krótkim przedstawieniu się – wypisywaliśmy swoje imiona. Będzie nam ono przypominać, że nasza pomoc rozświetla życie podopiecznych.

Najwięcej energii dała nam jednak następna część spotkania. Złożyły się na nią rozmaite gry i zabawy, mające pomóc w podjęciu niełatwych zadań. Radości i śmiechowi nie było końca!

fotofoto

Wreszcie przeszliśmy do przedstawiania grup Inkubatora Miłosierdzia, z których każda zajmuje się inną formą pomocy potrzebującym. W trakcie prezentacji multimedialnej poszczególni koordynatorzy opowiedzieli, czym zajmują się ich grupy oraz w jakich ośrodkach pracują. To pomogło uczestnikom spotkania podjąć decyzję, w którym zespole chcą działać. Okazją do rozwiania wątpliwości niezdecydowanych były krótkie spotkania grup z koordynatorami.

Na zakończenie każdy wolontariusz otrzymał słonecznik z cytatem Jana Pawła II – na znak tego, że każda godzina poświęcona wolontariatowi wnosi trochę słońca w życie tych, którym służymy, i nasze własne.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie Inkubatora Miłosierdzia.

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.