Inauguracja Programu Stypendialnego 2016/2017

Inauguracja Stypendiów m. st. Warszawy im. Jana Pawła II odbyła się 6 grudnia 2016 r. Był to szczególny dzień pełen niespodzianek, wzbogacony mikołajkową aurą.

Pierwsza część wydarzenia miała charakter warsztatowy. Stypendyści zostali podzieleni na kilka grup, z których każda miała do wykonania specjalne zadania. Najstarszą z nich tworzyli studenci, którym przewodniczyła koordynatorka Inkubatora Miłosierdzia – Katarzyna Osior wraz z liderami IM – Aleksandrą Kustrą, Pauliną Lendzion, Kają Kraluk i Patrykiem Wasiukiem. Pięcioro przedstawicieli Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało dwa wyzwania, którym mieli sprostać zebrani.

Pierwsza gra polegała na zapoznaniu się z pozostałymi stypendystami. Na rozmowę z każdym było przewidziane tylko 15 sekund. Wymiana zdań następowała w mgnieniu oka. Niezwykle głośne, budzące kreatywność i rodzące uśmiech zadanie zostało wykonane perfekcyjnie.

Drugą część stanowiły scrabble w nieco innym wymiarze niż tradycyjna gra planszowa. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy pracowali nad stworzeniem jak największej mapy mentalnej związanej z głównymi hasłami. Słowa przewodnie były następujące: papież, centrum, miłosierdzie i inkubator. Propozycje stypendystów okazały się bardzo różne – od najprostszych do bardzo wyszukanych.

Warsztaty były bardzo intensywnym czasem, który owocował w nowe znajomości, natomiast druga, oficjalna część inauguracji związana z rozdaniem listów gratulacyjnych odbyła się na dziedzińcu. Imprezie towarzyszył koncert oraz pyszny poczęstunek.

 

Dodano: