Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja Stypendiów

9 czerwca w samo południe na placu Piłsudskiego zgromadzili się Prezydent Warszawy Mirosław Kochalski, przedstawiciele władz Miasta, stypendyści (w przygotowanych specjalnie na tę okazję białych koszulkach), pracownicy Centrum Myśli Jana Pawła II,  dziennikarze i przechodnie, by uczestniczyć w uroczystości inauguracji drugiej edycji Stypendiów m. st. Warszawy.


Po pieśni Chóru Pokolenia JP2 zebranych przywitał Dyrektor Centrum Piotr Dardziński. Potem przemawiał Prezydent, który wyraził radość z powodu owocności stypendialnej inicjatywy i przyznał się do tremy, wynikającej z konieczności wzięcia w dłonie i wypuszczenia gołębia (co czynił po raz pierwszy). Gdy mowy zostały zakończone, nad placem wzniosły się najpierw cztery białe gołębie, wypuszczone przez Mirosława Kochalskiego, Witolda Kołodziejskiego (Przewodniczącego Rady Warszawy), Pawła Kowala (Przewodniczącego Komisji Stypendialnej) i Piotra Dardzińskiego, a potem pozostałe 1000 gołębi, wypuszczonych przez hodowców z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Odlatującym ptakom towarzyszył śpiew chóru, oklaski, flesze aparatów fotoreporterów, wzruszenie i radość. Tak druga edycja Stypendiów m. st. Warszawy została otwarta.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.