Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja Stypendiów

9 czerwca w samo południe na placu Piłsudskiego zgromadzili się Prezydent Warszawy Mirosław Kochalski, przedstawiciele władz Miasta, stypendyści (w przygotowanych specjalnie na tę okazję białych koszulkach), pracownicy Centrum Myśli Jana Pawła II,  dziennikarze i przechodnie, by uczestniczyć w uroczystości inauguracji drugiej edycji Stypendiów m. st. Warszawy.


Po pieśni Chóru Pokolenia JP2 zebranych przywitał Dyrektor Centrum Piotr Dardziński. Potem przemawiał Prezydent, który wyraził radość z powodu owocności stypendialnej inicjatywy i przyznał się do tremy, wynikającej z konieczności wzięcia w dłonie i wypuszczenia gołębia (co czynił po raz pierwszy). Gdy mowy zostały zakończone, nad placem wzniosły się najpierw cztery białe gołębie, wypuszczone przez Mirosława Kochalskiego, Witolda Kołodziejskiego (Przewodniczącego Rady Warszawy), Pawła Kowala (Przewodniczącego Komisji Stypendialnej) i Piotra Dardzińskiego, a potem pozostałe 1000 gołębi, wypuszczonych przez hodowców z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Odlatującym ptakom towarzyszył śpiew chóru, oklaski, flesze aparatów fotoreporterów, wzruszenie i radość. Tak druga edycja Stypendiów m. st. Warszawy została otwarta.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.