Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja „Logos zaangażowany” 2009/2010

Już po raz czwarty ruszamy z projektem „Logos zaangażowany”.  Uroczysta inauguracja będzie miała miejsce na Uniwersytecie Warszawskim. W tym roku uruchomione zostały dwie grupy dyskusyjne, które poprowadzą red. Marek Zając (TVP) i dr Michał Łuczewski (Instytut Socjologii UW). Spotkania odbywać się będą, jak zawsze,  w naszym Centrum we wtorki oraz w środy, raz w miesiącu.


Michał Łuczewski poprowadzi cykl spotkań „Solidarność jako powołanie”. Pierwsze spotkanie miało miejsce 18 listopada 2009 r..

Natomiast seminarium Marka Zająca, rozpoczynające się 25 listopada 2009 r. o godz. 17.00, będzie prowadzone pod hasłem „Miejsce pamięci – warsztaty dziennikarskie”.

Zajęcia te, odbywające się w Centrum Myśli Jana Pawła II, kierujemy przede wszystkim do studentów kreatywnych i wymagających – od siebie i innych.

 

Z okazji inauguracji tegorocznego cyklu Logos Zaangażowany, zapraszamy wszystkich studentów na wykład o relacji wiara – rozum: „Sprawa Galileusza czyli sąd nad wierzącym naukowcem”. Miejsce: UW budynek starego BUW-u sala 211/212, data: 26 listopada 2009, godz. 20:15.

Wykład wygłoszą: prof. dr hab. Krzysztof Meissner (Instytut Fizyki Teoretycznej UW) i dominikanin o. Łukasz Mścisławski.

(więcej na temat tego wydarzenia na stronie www.centrumjp2.pl/galileusz)

 

Informacje o projekcie oraz szczegółowy terminarz spotkań seminaryjnych: tutaj.
 

Opublikowano 16.11.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.