Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja działalności Centrum

Centrum Myśli Jana Pawła II zainaugurowało swoją działalność 1 kwietnia 2006 r. konferencją pt. "Naucz nas być wolnymi". W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wzięło udział około 250 osób, w tym 150 laureatów Stypendium im. Jana Pawła II.


Podczas konferencji prelekcje wygłosili: ks. prof. Waldemar Chrostowski "Wolność i odpowiedzialność – wyzwania Westerplatte", prof. Jacek Salij OP "Warszawo, chroń pamięć swoich męczenników!", prof. Wojciech Chudy "Imię, czy imiona miłości", dr hab. Krzysztof Koseła "Młodzi o Papieżu" oraz Maciej Zięba OP "Epoka Jana Pawła II".

Na zakończenie prof. Teresa Malecka, prof. Janusz Rieger oraz prof. Andrzej Zieliński wygłosili prelekcje na temat duszpasterstwa ks. Karola Wojtyły zwanego "Środowiskiem".

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.