Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja 17. edycji stypendiów już za nami!

15 grudnia zainaugurowaliśmy 17. edycję stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W uroczystości oprócz stypendystów i ich rodzin udział wzięli goście specjalni, w tym między innymi Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, Zastępczyni Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji – Dorota Ognicha. Podczas spotkania słowo do stypendystów skierował Jan Mela – podróżnik i działacz społeczny, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku. 

Od 2005 roku m.st. Warszawa przyznało ponad 9000 stypendiów uczniom i studentom ze stołecznych szkół i uczelni. Celem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dobrze ukierunkowane wsparcie dla utalentowanej młodzieży uczącej się i studiującej w Warszawie, by bez przeszkód mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Warunkiem ubiegania się o stypendium, poza pobieraniem nauki w Warszawie, jest uzyskanie odpowiedniej średniej ocen na koniec ostatniego roku szkolnego lub akademickiego oraz średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekraczający określonej wysokości. Kluczowe jest też ponadprzeciętne zaangażowanie kandydatów w naukę, sport, sztukę lub działalność społeczną. Każdego roku nabór wniosków o stypendium prowadzony jest w dwóch etapach: pod koniec czerwca i w lipcu – dla uczniów oraz we wrześniu i na początku października – dla studentów.

Przedstawiamy tegorocznych absolwentów:

  • uczennice i uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

Są wśród nich laureatki i laureaci międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Osiągają oni sukcesy sportowe, między innymi w gimnastyce i akrobatyce sportowej na Mistrzostwach Warszawy, są mistrzami Polski w sumo czy zawodach pływackich. Nie brakuje wśród nich talentów artystycznych – tancerzy, instrumentalistek, osób śpiewających w chórach i scholach. Społecznie najmłodsi zaangażowani są w takie inicjatywy jak pomoc w schronisku dla zwierząt, szkolny samorząd czy harcerstwo.

  • uczennice i uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych

Do ich grona należą między innymi zdobywający laury na ogólnopolskich zawodach w szermierce oraz piłce nożnej, a także w konkurach gry na flecie. Są wśród nich finalistki i laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Uczennice i uczniowie w tym wieku angażują się w liczne akcje charytatywne.

  • uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych

Znaleźć wśród nich można piłkarki, karateczki, lekkoatletów, kolarzy oraz kajakarzy, zdobywający sukcesy na poziomie ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Do ich grona należą zdobywcy wyróżnień w konkursach jazzu, literackich oraz piosenki aktorskiej, a także zwycięzcy licznych olimpiad przedmiotowych. Młodzież ta angażuje się w młodzieżowe rady dzielnicy i Warszawy oraz realizuje projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Prężnie działa w szkolnych kołach wolontariatu.

  • studenci i studentki

Stypendystki i stypendyści między innymi tworzą projekty i publikacje naukowe, osiągają sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Należeli do polskiej kadry tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest wśród nich pasjonat iluzji, saksofonista oraz altowiolistka. Studentki i studenci są też zaangażowani w inicjatywy na rzecz innych. Działają w skautingu, harcerstwie, organizują autorskie akcje charytatywne i projekty społeczne.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

Opublikowano 16.12.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia
Czy człowiek potrzebuje bliskiej relacji z innymi osobami? Jakie są najsilniejsze rodzaje więzi, w jakie wchodzi człowiek? Odpowiedzi m.in. na te pytania będziemy szukać podczas debaty oraz warsztatów pt. „Pełnia – razem czy osobno”

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.