Inauguracja 17. edycji stypendiów już za nami!

15 grudnia zainaugurowaliśmy 17. edycję stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W uroczystości oprócz stypendystów i ich rodzin udział wzięli goście specjalni, w tym między innymi Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, Zastępczyni Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji – Dorota Ognicha. Podczas spotkania słowo do stypendystów skierował Jan Mela – podróżnik i działacz społeczny, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku. 

Od 2005 roku m.st. Warszawa przyznało ponad 9000 stypendiów uczniom i studentom ze stołecznych szkół i uczelni. Celem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dobrze ukierunkowane wsparcie dla utalentowanej młodzieży uczącej się i studiującej w Warszawie, by bez przeszkód mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Warunkiem ubiegania się o stypendium, poza pobieraniem nauki w Warszawie, jest uzyskanie odpowiedniej średniej ocen na koniec ostatniego roku szkolnego lub akademickiego oraz średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekraczający określonej wysokości. Kluczowe jest też ponadprzeciętne zaangażowanie kandydatów w naukę, sport, sztukę lub działalność społeczną. Każdego roku nabór wniosków o stypendium prowadzony jest w dwóch etapach: pod koniec czerwca i w lipcu – dla uczniów oraz we wrześniu i na początku października – dla studentów.

Przedstawiamy tegorocznych absolwentów:

  • uczennice i uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

Są wśród nich laureatki i laureaci międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Osiągają oni sukcesy sportowe, między innymi w gimnastyce i akrobatyce sportowej na Mistrzostwach Warszawy, są mistrzami Polski w sumo czy zawodach pływackich. Nie brakuje wśród nich talentów artystycznych – tancerzy, instrumentalistek, osób śpiewających w chórach i scholach. Społecznie najmłodsi zaangażowani są w takie inicjatywy jak pomoc w schronisku dla zwierząt, szkolny samorząd czy harcerstwo.

  • uczennice i uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych

Do ich grona należą między innymi zdobywający laury na ogólnopolskich zawodach w szermierce oraz piłce nożnej, a także w konkurach gry na flecie. Są wśród nich finalistki i laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Uczennice i uczniowie w tym wieku angażują się w liczne akcje charytatywne.

  • uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych

Znaleźć wśród nich można piłkarki, karateczki, lekkoatletów, kolarzy oraz kajakarzy, zdobywający sukcesy na poziomie ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Do ich grona należą zdobywcy wyróżnień w konkursach jazzu, literackich oraz piosenki aktorskiej, a także zwycięzcy licznych olimpiad przedmiotowych. Młodzież ta angażuje się w młodzieżowe rady dzielnicy i Warszawy oraz realizuje projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Prężnie działa w szkolnych kołach wolontariatu.

  • studenci i studentki

Stypendystki i stypendyści między innymi tworzą projekty i publikacje naukowe, osiągają sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Należeli do polskiej kadry tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest wśród nich pasjonat iluzji, saksofonista oraz altowiolistka. Studentki i studenci są też zaangażowani w inicjatywy na rzecz innych. Działają w skautingu, harcerstwie, organizują autorskie akcje charytatywne i projekty społeczne.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

Opublikowano 16.12.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Oddajemy w Wasze ręce drugi numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat samotności.
Oddajemy w Wasze ręce przewodnik „Warszawa – miasto wielu religii” w formie online, który pozwoli Wam samodzielnie wyruszyć na spacer szlakiem wybranej religii.
Październik z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów, spotkań Pod Wspólnym Dachem, koncertu i debat.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.