Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

III Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II

Wraz z zaprzyjaźnionym Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, w dniach 21-23 czerwca 2013 roku, zapraszamy do Krakowa na „Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II”. W programie koncerty, wystawy i wiele atrakcji również dla najmłodszych. 

„Małopolskie Dni bł. Jana Pawła II” to inicjatywa, dla której impulsem było wielkie wydarzenie z 2011 roku – beatyfikacja Jana Pawła II. Jako organizator Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pragnie przybliżać osobę bł. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie tegorocznej edycji znajdą się koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne, rajdy górskie oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów. W tym roku projekt obejmuje kilkanaście miast i mniejszych miejscowości regionu, w tym między innymi: Brzesko, Czernichów, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Niegowić, Rabę Wyżną, Szczyrzyc, Zakopane. 

 
Tegorocznym obchodom patronują słowa Papieża: Bądźcie dla świata obliczem miłości, które wypowiedział zwracając się do młodzieży podczas Czuwania Modlitewnego w Toronto 27 lipca 2002 roku. 
 
Szczegółowe informacje na stronach: www.mdjp2.pl oraz www.idmjp2.pl

Opublikowano 11.06.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online