Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Idea

„Wypowiadam to słowo: młoda Polska i serce moje zwraca się do wszystkich polskich dzieci, zarówno do tych, które znajdują się tutaj w tej chwili, jak też do wszystkich, które żyją na polskiej ziemi. Nikt z nas nie może nigdy zapomnieć tych słów Pana Jezusa: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im (Łk 18,16). Pragnę być żywym echem tych słów Zbawiciela wobec was, drogie dzieci polskie (…)”.

Gniezno, 3 czerwca 1979 roku

Slowa wypowiedziane przez Jana Pawla II warto starać się realizować we własnym życiu.

Jak?

Jednym ze sposobów jest przekazywanie wielkiego dziedzictwa Papieża Polaka młodym ludziom. Jednak, żeby uczynić to jak najpełniej, trzeba przede wszystkim przekazywać nie tylko słowa papieskie, ale również wskazywać kontekst, w jakim zostały one wypowiedziane.

Zadania, które postawił Papież w Gnieźnie 3 czerwca 1979 roku, podjęli się studenci stypendyści: 18 października powołali do istnienia Papolandię. Miejsce, w którym najmłodsi stypendyści pod okiem swoich starszych kolegów będą – wspólnymi siłami, w atmosferze zabawy – zgłębiać nauczanie papieskie. Razem udadzą się na kilka fascynujących wypraw oraz spotkają się z ciekawymi gośćmi. Będą malować, grać, śpiewać, bawić się, tańczyć, a to wszystko w duchu nauczania Jana Pawła II. Nie można też zapomnieć o niespodziankach, których również nie zabraknie na ich pielgrzymim szlaku!!!

Serdecznie zapraszamy!!!

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.