Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Idea spotkań

„Dziecko to nie problem”- to cykl spotkań  z  rodzicami, którzy mimo posiadania dzieci nie rezygnują z pasji, jaką jest podróżowanie.

Realizując powyższy pomysł pragniemy zaprosić gości, którzy bez oporu i strachu zabierają swoje pociechy nawet w najdalsze zakątki świata, wspólnie poznając  ludzi i odmienne kręgi kulturowe.

Poprzez spotkania „dziecko to nie problem”  chcemy pokazać rodzicom, którzy często w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości podróżowania z małymi pociechami, że posiadanie dzieci nie stanowi żadnej przeszkody na drodze do realizacji własnego hobby.  Mamy zamiar  promować postawę prorodzinną i zachęcić całe rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu i aktywności na świeżym powietrzu.

Chcielibyśmy także uświadomić uczestnikom spotkania, że wspólne rodzinne podróżowanie daje dzieciom możliwość poznania świata z ich perspektywy oraz już od najmłodszych lat otwiera je na kontakt międzykulturowy. 

W trakcie każdej rozmowy, planujemy utworzenie „ strefy malucha” w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonych wolontariuszy.

Projekt kierowany jest przede wszystkim do młodych (30-35 lat) rodzin, które już podróżują z dziećmi i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, a także do rodzin, które chciałyby poznać taką formę wspólnego spędzania czasu. Spotkania adresujemy również do studentów i osób po studiach, miłośników podróży, planujących założenie rodziny zafascynowanych możliwością podróżowania wraz ze swoimi pociechami. 

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w godz. 18.30-20.00 (4 spotkania), poprowadzą je Maria i Tomasz Sulewscy.

Partnerzy:

logo maly podroznik  logo czas dzieci  logo mother power logo dziecko w warszawie  logo qlturka  logo ego dziecka  logo sportowa rodzina  logo misja dziecko  foksal_eleven_logo

Opublikowano 18.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.