Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Idea spotkań

„Dziecko to nie problem”- to cykl spotkań  z  rodzicami, którzy mimo posiadania dzieci nie rezygnują z pasji, jaką jest podróżowanie.

Realizując powyższy pomysł pragniemy zaprosić gości, którzy bez oporu i strachu zabierają swoje pociechy nawet w najdalsze zakątki świata, wspólnie poznając  ludzi i odmienne kręgi kulturowe.

Poprzez spotkania „dziecko to nie problem”  chcemy pokazać rodzicom, którzy często w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości podróżowania z małymi pociechami, że posiadanie dzieci nie stanowi żadnej przeszkody na drodze do realizacji własnego hobby.  Mamy zamiar  promować postawę prorodzinną i zachęcić całe rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu i aktywności na świeżym powietrzu.

Chcielibyśmy także uświadomić uczestnikom spotkania, że wspólne rodzinne podróżowanie daje dzieciom możliwość poznania świata z ich perspektywy oraz już od najmłodszych lat otwiera je na kontakt międzykulturowy. 

W trakcie każdej rozmowy, planujemy utworzenie „ strefy malucha” w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonych wolontariuszy.

Projekt kierowany jest przede wszystkim do młodych (30-35 lat) rodzin, które już podróżują z dziećmi i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, a także do rodzin, które chciałyby poznać taką formę wspólnego spędzania czasu. Spotkania adresujemy również do studentów i osób po studiach, miłośników podróży, planujących założenie rodziny zafascynowanych możliwością podróżowania wraz ze swoimi pociechami. 

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w godz. 18.30-20.00 (4 spotkania), poprowadzą je Maria i Tomasz Sulewscy.

Partnerzy:

logo maly podroznik  logo czas dzieci  logo mother power logo dziecko w warszawie  logo qlturka  logo ego dziecka  logo sportowa rodzina  logo misja dziecko  foksal_eleven_logo

Opublikowano 18.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online