Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Idea spotkań

„Dziecko to nie problem”- to cykl spotkań  z  rodzicami, którzy mimo posiadania dzieci nie rezygnują z pasji, jaką jest podróżowanie.

Realizując powyższy pomysł pragniemy zaprosić gości, którzy bez oporu i strachu zabierają swoje pociechy nawet w najdalsze zakątki świata, wspólnie poznając  ludzi i odmienne kręgi kulturowe.

Poprzez spotkania „dziecko to nie problem”  chcemy pokazać rodzicom, którzy często w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości podróżowania z małymi pociechami, że posiadanie dzieci nie stanowi żadnej przeszkody na drodze do realizacji własnego hobby.  Mamy zamiar  promować postawę prorodzinną i zachęcić całe rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu i aktywności na świeżym powietrzu.

Chcielibyśmy także uświadomić uczestnikom spotkania, że wspólne rodzinne podróżowanie daje dzieciom możliwość poznania świata z ich perspektywy oraz już od najmłodszych lat otwiera je na kontakt międzykulturowy. 

W trakcie każdej rozmowy, planujemy utworzenie „ strefy malucha” w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonych wolontariuszy.

Projekt kierowany jest przede wszystkim do młodych (30-35 lat) rodzin, które już podróżują z dziećmi i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, a także do rodzin, które chciałyby poznać taką formę wspólnego spędzania czasu. Spotkania adresujemy również do studentów i osób po studiach, miłośników podróży, planujących założenie rodziny zafascynowanych możliwością podróżowania wraz ze swoimi pociechami. 

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w godz. 18.30-20.00 (4 spotkania), poprowadzą je Maria i Tomasz Sulewscy.

Partnerzy:

logo maly podroznik  logo czas dzieci  logo mother power logo dziecko w warszawie  logo qlturka  logo ego dziecka  logo sportowa rodzina  logo misja dziecko  foksal_eleven_logo

Opublikowano 18.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.