Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

I Piknik Historyczny

 

W minioną niedzielę, 10 czerwca, na Polu Mokotowskim odbył się „I Piknik Historyczny – Święto Muzeum Historii Polski”. Na wszystkich, bez względu na wiek, czekało tu wiele atrakcji. Najmłodsi próbowali swych sił w walce ze smokiem; zwiedzali także średniowieczne miasteczko. Starsi mogli wybrać „tańce na dechach”, czyli zabawę w stylu epoki naszych dziadków oraz posmakować dań staropolskiej kuchni. W ramach Pikniku odbył się również finał konkursu recytatorskiego, przeznaczonego dla szkół ponadpodstawowych: „Obywatel Pierwszej Rzeczypospolitej. W szkole, w sądzie, na sejmiku”.


Przez cały dzień także różne placówki kulturalne prezentowały swoją działalność i ofertę edukacyjną na stoiskach promocyjnych. W namiocie Centrum Myśli Jana Pawła II informowaliśmy o Stypendiach m. st. Warszawy im. Jana Pawła II; prezentowaliśmy publikacje wydawnicze Centrum; odwiedzających stoisko obdarowywaliśmy gadżetami. Dla zainteresownych przygotowaliśmy internetową wystawę „Papież w Warszawie”. Dużym zainteresowaniem cieszył się przewodnik „Papieska Warszawa” i płyta, nagrana z Polskim Radiem, „Bogu dziękujcie – Ducha nie gaście. IV pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko!
Szczególnie zaś dziękujemy Muzeum Historii Polski za zaproszenie nas do wzięcia udziału w Pikniku.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.