Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

I Piknik Historyczny

 

W minioną niedzielę, 10 czerwca, na Polu Mokotowskim odbył się „I Piknik Historyczny – Święto Muzeum Historii Polski”. Na wszystkich, bez względu na wiek, czekało tu wiele atrakcji. Najmłodsi próbowali swych sił w walce ze smokiem; zwiedzali także średniowieczne miasteczko. Starsi mogli wybrać „tańce na dechach”, czyli zabawę w stylu epoki naszych dziadków oraz posmakować dań staropolskiej kuchni. W ramach Pikniku odbył się również finał konkursu recytatorskiego, przeznaczonego dla szkół ponadpodstawowych: „Obywatel Pierwszej Rzeczypospolitej. W szkole, w sądzie, na sejmiku”.


Przez cały dzień także różne placówki kulturalne prezentowały swoją działalność i ofertę edukacyjną na stoiskach promocyjnych. W namiocie Centrum Myśli Jana Pawła II informowaliśmy o Stypendiach m. st. Warszawy im. Jana Pawła II; prezentowaliśmy publikacje wydawnicze Centrum; odwiedzających stoisko obdarowywaliśmy gadżetami. Dla zainteresownych przygotowaliśmy internetową wystawę „Papież w Warszawie”. Dużym zainteresowaniem cieszył się przewodnik „Papieska Warszawa” i płyta, nagrana z Polskim Radiem, „Bogu dziękujcie – Ducha nie gaście. IV pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko!
Szczególnie zaś dziękujemy Muzeum Historii Polski za zaproszenie nas do wzięcia udziału w Pikniku.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.