Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Hiszpańskie urodziny Jana Pawła II

18 maja będziemy obchodzić kolejną, osiemdziesiątą ósmą, rocznicę urodzin Karola Wojtyły.
Obchodzić ją będziemy nietypowo – bo tym razem w ramach szóstej już edycji Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu, organizowanej przez Fundację Viva Solec przy warszawskiej parafii św. Trójcy.

 


Tego dnia w trakcie soleckiej fiesty – wśród występów muzycznych, kiermaszu książek i materiałów informacyjnych o Hiszpanii, konkursów z nagrodami i innych licznych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – stanie namiot Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie można obejrzeć tam prezentacje multimedialne: "Życie Karola Wojtyły" oraz "Hiszpania Jana Pawła II". Dostępne będą również publikacje związane z Papieżem-Polakiem, wydane przez Centrum, a także przez inne wydawnictwa. Dostępne będą również materiały informacyjne o Centrum, jego projektach edukacyjnych oraz polskich i zagranicznych zbiorach papieskiej Biblioteki Centrum.

Myśl Papieska będzie również żywo obecna podczas organizowanego w poniedziałek 19 maja (Kościół św. Trójcy, ul. Solec 61, godz. 19:00) panelu dyskusyjnego "Jan Paweł II do Hiszpanów. Katolicyzm w przestrzeni publicznej", podczas którego poruszone zostaną wątki skomplikowanej historii Kościoła hiszpańskiego w XX wieku oraz tego, na ile "hiszpańska droga Kościoła" może być realnym zagrożeniem w Polsce.

Bliższe informacje o dyskusji można znaleźć tu.

 

Opublikowano 17.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.