Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Hiszpańskie urodziny Jana Pawła II

18 maja będziemy obchodzić kolejną, osiemdziesiątą ósmą, rocznicę urodzin Karola Wojtyły.
Obchodzić ją będziemy nietypowo – bo tym razem w ramach szóstej już edycji Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu, organizowanej przez Fundację Viva Solec przy warszawskiej parafii św. Trójcy.

 


Tego dnia w trakcie soleckiej fiesty – wśród występów muzycznych, kiermaszu książek i materiałów informacyjnych o Hiszpanii, konkursów z nagrodami i innych licznych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – stanie namiot Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie można obejrzeć tam prezentacje multimedialne: "Życie Karola Wojtyły" oraz "Hiszpania Jana Pawła II". Dostępne będą również publikacje związane z Papieżem-Polakiem, wydane przez Centrum, a także przez inne wydawnictwa. Dostępne będą również materiały informacyjne o Centrum, jego projektach edukacyjnych oraz polskich i zagranicznych zbiorach papieskiej Biblioteki Centrum.

Myśl Papieska będzie również żywo obecna podczas organizowanego w poniedziałek 19 maja (Kościół św. Trójcy, ul. Solec 61, godz. 19:00) panelu dyskusyjnego "Jan Paweł II do Hiszpanów. Katolicyzm w przestrzeni publicznej", podczas którego poruszone zostaną wątki skomplikowanej historii Kościoła hiszpańskiego w XX wieku oraz tego, na ile "hiszpańska droga Kościoła" może być realnym zagrożeniem w Polsce.

Bliższe informacje o dyskusji można znaleźć tu.

 

Opublikowano 17.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.