Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Hiszpańskie urodziny Jana Pawła II

18 maja będziemy obchodzić kolejną, osiemdziesiątą ósmą, rocznicę urodzin Karola Wojtyły.
Obchodzić ją będziemy nietypowo – bo tym razem w ramach szóstej już edycji Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu, organizowanej przez Fundację Viva Solec przy warszawskiej parafii św. Trójcy.

 


Tego dnia w trakcie soleckiej fiesty – wśród występów muzycznych, kiermaszu książek i materiałów informacyjnych o Hiszpanii, konkursów z nagrodami i innych licznych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – stanie namiot Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie można obejrzeć tam prezentacje multimedialne: "Życie Karola Wojtyły" oraz "Hiszpania Jana Pawła II". Dostępne będą również publikacje związane z Papieżem-Polakiem, wydane przez Centrum, a także przez inne wydawnictwa. Dostępne będą również materiały informacyjne o Centrum, jego projektach edukacyjnych oraz polskich i zagranicznych zbiorach papieskiej Biblioteki Centrum.

Myśl Papieska będzie również żywo obecna podczas organizowanego w poniedziałek 19 maja (Kościół św. Trójcy, ul. Solec 61, godz. 19:00) panelu dyskusyjnego "Jan Paweł II do Hiszpanów. Katolicyzm w przestrzeni publicznej", podczas którego poruszone zostaną wątki skomplikowanej historii Kościoła hiszpańskiego w XX wieku oraz tego, na ile "hiszpańska droga Kościoła" może być realnym zagrożeniem w Polsce.

Bliższe informacje o dyskusji można znaleźć tu.

 

Opublikowano 17.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online