Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Grupy

PODZIEL SIĘ TALENTEM

Uczymy lepiej niż w szkole

Nasza grupa – jak sama nazwa wskazuje – dzieli się talentem z innymi. Specyfiką naszego zespołu jest to, że jego członkowie udzielają korepetycji młodszym kolegom, a przy tym sami wybierają sobie przedmiot zajęć oraz liczbę godzin, które chcą na nie poświęcić. Kształt zajęć zależy głównie od Ciebie, więc jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby zostać nauczycielem, to nic prostszego – zostań Talentowym korepetytorem!

lider: Kamil Duczmal, inkubator.talent@centrumjp2.pl

 

DOMY DZIECKA
Wolontariat napełnia nas satysfakcją

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy wolne chwile spędzają z podopiecznymi domów dziecka. Pracujemy na dwóch płaszczyznach: spotkań indywidualnych z dziećmi i grupowych wyjść/warsztatów. Czas poświęcony dzieciom jest nie tylko przyjemnym spędzeniem popołudnia, lecz także świetną lekcją kreatywności i odpowiedzialności.

lider: Mateusz Szutko, inkubator.domydziecka@centrumjp2.pl

 

PRACA Z DZIEĆMI
Wspieramy rozwój podopiecznych

Nasze działania opierają się głównie na pracy z dziećmi i młodzieżą w warszawskich ogniskach wychowawczych. Zajmujemy się organizacją czasu wolnego dzieci, a także pomagamy im w nauce. Warsztaty artystyczne i gry zespołowe sprawiają nam nie mniej radości niż naszym młodszym kolegom. Ponadto każdy z nas ma możliwość realizacji własnych inicjatyw przy wsparciu całego zespołu.

lider: Mateusz Ptaszek, inkubator.dzieci@centrumjp2.pl

 

PRACA Z SENIORAMI
Z entuzjazmem odwiedzamy seniorów

Pomagamy w zakładach opiekuńczo-leczniczych i hospicjach – młodzi ludzie z niewyczerpanymi pokładami energii oraz uśmiechem są tam zawsze mile widziani. Zajmujemy się towarzyszeniem pacjentom i ich bliskim. Jesteśmy zawsze gotowi do wysłuchania chorego, bo szczera rozmowa i okazywanie zainteresowania bardzo pomagają w przezwyciężaniu samotności. Od tego roku będziemy także pracować z seniorami, prowadząc interesujące ich zajęcia oraz spędzając z nimi czas w kreatywny sposób.

liderka: Martyna Ciepielak, inkubator.seniorzy@centrumjp2.pl

 

 

 

 

Opublikowano 18.10.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.