Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Grudzień w Centrum

Terminarz wydarzeń grudzień.

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W Centrum szykujemy się intensywnie, by w styczniu wyruszyć z kolędą do ośrodków pomocy społecznej, hospicjów czy aresztów – chcemy zanieść bożonarodzeniową radość wszędzie tam, gdzie może jej brakować. Nieście ją z nami – jeszcze do 4 grudnia przyjmujemy zgłoszenia zespołów, chórów i scholi do projektu PoKolędzie JP2! Nie zabraknie także spotkań naukowych – zapraszamy do dyskusji o osobie i cielesności, a także na debatę o polskiej myśli na Soborze Watykańskim II. Szczegółowy harmonogram znajdziecie poniżej i w naszym kalendarzu.

Wydarzenia w Centrum Myśli Jana Pawła II w grudniu:

do 4 grudnia (niedziela) – zapraszamy chóry i zespoły do dołączenia do projektu PoKolędzie JP2, w którym odwiedzamy z kolędą osoby w ośrodkach pomocy społecznej, domach samotnej matki czy zakładach karnych. Równolegle zapraszamy też ośrodki chętne, by przyjąć kolędników, a także wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć nas w organizacji. Wszystkie potrzebne informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdziecie na podstronie projektu.

5 grudnia (poniedziałek) godz. 17:00 – dyskutujemy o osobie i ciele. Zapraszamy na kolejne spotkanie „Na ścieżkach antropologii – Człowiek, cielesność, płciowość”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu KWF (Karol Wojtyła Fellowship). Poprowadzi je dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska oraz dr Bartosz Wieczorek, eksperci od nauczania Jana Pawła II. Zapraszamy do naszej Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11. Więcej o projekcie przeczytasz: https://www.centrumjp2.pl/kwf-czlowiek-cielesnosc-plciowosc/

8 grudnia (czwartek) godz. 18:00 – będziemy debatować na temat „Polskich śladów Soboru Watykańskiego II – Karol Wojtyła i Stefan Wyszyński na Soborze Watykańskim II”. Debata odbędzie się w ramach cyklu  „Sobór pyta o człowieka” z okazji 60. rocznicy rozpoczęcia Vaticanum II w Mt 5,14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem wydarzenia. Miejsce: Mt 5,14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1. Wstęp wolny.

12 grudnia (poniedziałek) godz. 11:00 – zapraszamy na wykład „Dialog i komunikacja w perspektywie zawodowej”,który nasza ekspertka dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. UKSW poprowadzi w Centrum Przedsiębiorczości Smolna /ul. Smolna 10/. Obowiązują zapisy.

15 grudnia (czwartek) – zapraszamy dziennikarzy na szkolenie z obsługi portalu jp2online. Szkolenie odbędzie się w formule online. Niebawem podamy informację o zapisach.

W tym miesiącu uroczyście zainaugurujemy też pracę z naszymi stypendystami w ramach Programu Stypendialnego, a razem z wolontariuszami obchodzić będziemy Dzień Wolontariusza. Są to spotkania zamknięte, ale efektami prac dzielimy się w naszych Social Mediach. Terminy wydarzeń:

5 grudnia (poniedziałek) godz. 18:00 – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wolontariatu, podczas którego chcemy szczególnie podziękować wolontariuszom Centrum Myśli Jana Pawła II za ich otwarte serca i głowy oraz aktywne wsparcie w organizacji wielu naszych projektów. Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II, Kamienica Artystyczna, ul. Foksal 11, Sala Kominkowa, I p.

12 grudnia (poniedziałek) godz. 18:00 – inaugurujemy Program Stypendialny. W ramach programu przez cały rok zapraszać będziemy uczniów i studentów, którzy otrzymali stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, do udziału w adresowanych specjalnie do nich projektach i warsztatach oraz zapewnimy przestrzeń do realizacji ich własnych pomysłów i działań. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Mordechaja Anielewicza 6.

Opublikowano 30.11.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.