Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra o Wolność 2022

Gra o Wolność 2022 – podstawowe informacje

Jest to projekt, w ramach którego Wy – obecni i byli stypendyści – tworzycie grę miejską dla warszawiaków (i nie tylko). Tematem piątej edycji gry będzie solidarność. Tegoroczna tematyka wiąże się z obchodzoną w tym roku 35 rocznicą 3. pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w ramach której papież w wielu przemówieniach odnosił się do solidarności – zarówno tej pisanej wielką, jak i małą literą. Dodatkowo temat ten jest szczególnie ważny w obecnej sytuacji trwającej wojny na Ukrainie.

Harmonogram działań w projekcie

Etap I: Wymyślenie fabuły, ustalenie podstawowych zasad i stworzenie zadań do gry

  • 26 marca (sobota), godz. 09.00-16.00
  • 9 kwietnia (sobota), godz. 09.00-16.00

Etap II: Prace przygotowawcze do gry w mniejszych grupach

Etap III: Realizacja Gry o Wolność

  • odprawa: 18 maja (środa), godz. 17.30-19.30
  • 22 maja (niedziela), godz. 10.00-17.00 (pora orientacyjna, dokładny czas gry ustalimy w trakcie naszych prac)

Etap IV: Wspólne świętowanie i podsumowanie projektu

  • 31 maja (wtorek), godz. 17.30-19.30

W ramach tworzenia gry ważne jest uczestnictwo we wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Jeśli ktoś z Was już teraz wie, że w którymś z nich nie będzie mógł uczestniczyć, prosimy o opisanie tego w formularzu zgłoszeniowym. Będziemy takie sytuacje rozpatrywać indywidualnie.

Formularz zgłoszeniowy

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w projekcie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

logotyp Fundacji BGK

 

Opublikowano 23.02.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.