Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra o wolność 2018

Plakat zapowiadający wydarzenie "Gra o wolność".

W niedzielę 2 grudnia już po raz drugi razem ze stypendystami m. st. Warszawy im. Jana Pawła II zawalczymy o wolność podczas gry miejskiej przygotowanej przez młodzież specjalnie dla warszawiaków. Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziny i grupy przyjaciół. Warto się pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.

Tegoroczna edycja Gry o Wolność ma za zadanie przybliżenie historii Polski widzianej oczami Jana Pawła II przez pryzmat czterech perspektyw, które zostały zdefiniowane w hasłach: jednostka, społeczeństwo, naród, państwo. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej, pierwszej edycji, w tym roku uczestnicy przeniosą się do współczesności – fabuła zostanie bowiem osadzona w realiach XX i XXI wieku. Gracze będą mogli wraz ze słowami Jana Pawła II, zgromadzonymi w specjalnym pamiętniku, wykonywać rozmaite konkurencje, dotyczące zarówno wydarzeń kluczowych dla historii Polski, jak i tych pomniejszych, składających się na życie codzienne każdego Polaka. Będą m.in. składać własną gazetę studencką, odczytywać tajne szyfry w bunkrze wojennym, jako detektywi tropić ślady słów Jana Pawła II czy odwiedzać sekretarza Papieża w Krakowie. Nie zabraknie zagadek, nutki rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy i przekonywania się o tym, że nie sposób zrozumieć teraźniejszości bez nawiązywania do przeszłości.

ZGŁOSZENIA

Gra odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia w ścisłym centrum Warszawy. Start o godzinie 11.00. Chętni do gry powinni zgłosić swoje uczestnictwo poprzez specjalny FORMULARZ ONLINE. Udział jest bezpłatny, a na uczestników, poza przygodą i dobrą zabawą, czekają także nagrody.

REGULAMIN

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Opublikowano 23.11.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.