Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra o wolność 2018

Plakat zapowiadający wydarzenie "Gra o wolność".

W niedzielę 2 grudnia już po raz drugi razem ze stypendystami m. st. Warszawy im. Jana Pawła II zawalczymy o wolność podczas gry miejskiej przygotowanej przez młodzież specjalnie dla warszawiaków. Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziny i grupy przyjaciół. Warto się pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.

Tegoroczna edycja Gry o Wolność ma za zadanie przybliżenie historii Polski widzianej oczami Jana Pawła II przez pryzmat czterech perspektyw, które zostały zdefiniowane w hasłach: jednostka, społeczeństwo, naród, państwo. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej, pierwszej edycji, w tym roku uczestnicy przeniosą się do współczesności – fabuła zostanie bowiem osadzona w realiach XX i XXI wieku. Gracze będą mogli wraz ze słowami Jana Pawła II, zgromadzonymi w specjalnym pamiętniku, wykonywać rozmaite konkurencje, dotyczące zarówno wydarzeń kluczowych dla historii Polski, jak i tych pomniejszych, składających się na życie codzienne każdego Polaka. Będą m.in. składać własną gazetę studencką, odczytywać tajne szyfry w bunkrze wojennym, jako detektywi tropić ślady słów Jana Pawła II czy odwiedzać sekretarza Papieża w Krakowie. Nie zabraknie zagadek, nutki rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy i przekonywania się o tym, że nie sposób zrozumieć teraźniejszości bez nawiązywania do przeszłości.

ZGŁOSZENIA

Gra odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia w ścisłym centrum Warszawy. Start o godzinie 11.00. Chętni do gry powinni zgłosić swoje uczestnictwo poprzez specjalny FORMULARZ ONLINE. Udział jest bezpłatny, a na uczestników, poza przygodą i dobrą zabawą, czekają także nagrody.

REGULAMIN

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Opublikowano 23.11.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.