Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Graindelavoix w Warszawie

Zespół Graindelavoix z Antwerpii kierowany przez Björna Schmelzera to stały gość Festiwalu Nowe Epifanie. W tym roku zapraszamy na cykl wydarzeń z udziałem artystów: koncerty oraz spektakl teatralny, którym towarzyszyć będą wykłady i dyskusje panelowe.

Koncert „Róże ze złota”
13.03.2019 godz. 19:00
Kościół Ewangelicko-Reformowany w Warszawie

Spektakl „A pod tobą są wieczne ramiona”
16.03.2019 godz. 19:00
Pałac Kultury i Nauki

Koncert „Ogień świętego Antoniego”
17.03.2019 godz. 19:00
Pałac Kultury i Nauki

Graindelavoix to formacja specjalizująca się w wykonywaniu muzyki wokalnej średniowiecza i renesansu. Wykorzystują naturalną technikę śpiewu, znani są z interpretacji nieszablonowych, jednak uzasadnionych stanem badań. Otrzymali wiele nagród i wyróżnień. Jej założycielem jest Björn Schmelzer – etnomuzykolog, badacz średniowiecznych tradycji wokalnych, a także ich losów w czasach późniejszych. Jest autorem filmów fabularnych i dokumentalnych oraz esejów towarzyszących koncertom i płytom CD. W ubiegłym roku wraz z Margaridą Garcią opublikował książkę „Time Regained: A Warburg Atlas for Early Music” będącą krytycznym i twórczym spojrzeniem na wykonawstwo oraz samo pojmowanie muzyki dawnej. Erudyta i eseista, zapraszany też jako wykładowca, został pierwszym „kreatywnym stypendystą muzykologicznym” Festiwalu Muzyki Dawnej i Ośrodka Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Utrechcie (2011).

W ramach Festiwalu zespół pod dyrekcją Björna Schmelzera wystąpi w składzie: Anne-Kathryn Olsen, Razek-François Bitar, Carine Tinney, Albert Riera, Andrés Miravete, Joachim Höchbauer, Adrian Sîrbu, Marius Peterson oraz Arnout Malfliet.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, działającym pod marką Culture.pl.

Opublikowano 20.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.