Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Graindelavoix w Warszawie

Zespół Graindelavoix z Antwerpii kierowany przez Björna Schmelzera to stały gość Festiwalu Nowe Epifanie. W tym roku zapraszamy na cykl wydarzeń z udziałem artystów: koncerty oraz spektakl teatralny, którym towarzyszyć będą wykłady i dyskusje panelowe.

Koncert „Róże ze złota”
13.03.2019 godz. 19:00
Kościół Ewangelicko-Reformowany w Warszawie

Spektakl „A pod tobą są wieczne ramiona”
16.03.2019 godz. 19:00
Pałac Kultury i Nauki

Koncert „Ogień świętego Antoniego”
17.03.2019 godz. 19:00
Pałac Kultury i Nauki

Graindelavoix to formacja specjalizująca się w wykonywaniu muzyki wokalnej średniowiecza i renesansu. Wykorzystują naturalną technikę śpiewu, znani są z interpretacji nieszablonowych, jednak uzasadnionych stanem badań. Otrzymali wiele nagród i wyróżnień. Jej założycielem jest Björn Schmelzer – etnomuzykolog, badacz średniowiecznych tradycji wokalnych, a także ich losów w czasach późniejszych. Jest autorem filmów fabularnych i dokumentalnych oraz esejów towarzyszących koncertom i płytom CD. W ubiegłym roku wraz z Margaridą Garcią opublikował książkę „Time Regained: A Warburg Atlas for Early Music” będącą krytycznym i twórczym spojrzeniem na wykonawstwo oraz samo pojmowanie muzyki dawnej. Erudyta i eseista, zapraszany też jako wykładowca, został pierwszym „kreatywnym stypendystą muzykologicznym” Festiwalu Muzyki Dawnej i Ośrodka Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Utrechcie (2011).

W ramach Festiwalu zespół pod dyrekcją Björna Schmelzera wystąpi w składzie: Anne-Kathryn Olsen, Razek-François Bitar, Carine Tinney, Albert Riera, Andrés Miravete, Joachim Höchbauer, Adrian Sîrbu, Marius Peterson oraz Arnout Malfliet.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, działającym pod marką Culture.pl.

Opublikowano 20.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.