Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Graffiti

 

2 czerwca 2007 roku przypada 28. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, podczas której padły pamiętne słowa „Niech zstąpi Duch Twój…” Nawiązując do tamtego wydarzenia chcemy zorganizować przedsięwzięcie, którego ideą jest uchwycenie postrzegania Jana Pawła II przez młodych ludzi.


Pośrednio, chcemy także mieć swój udział w tworzeniu nowego języka (nie tylko pomnikowego) do opisywania dziedzictwa Jana Pawła II. Aby to osiągnąć postanowiliśmy zorganizować na pl. Piłsudskiego akcję, której osią będzie malowanie graffiti na ogrodzeniu budowanego Pałacu Saskiego. Zadaniem dla zaproszonych artystów było wypracowanie koncepcji takiego projektu graficznego, który nawiązuje do nauczania Jana Pawła II, a w szczególności do pojęcia wolności. Jedynym ograniczeniem będzie prośba o nie umieszczanie niecenzuralnych treści oraz nie nawiązywanie, w żaden sposób, do bieżących wydarzeń politycznych.

 

Dziesięciu artystów z całej Polski rozpocznie przygotowania już w nocy 1 czerwca. Poszczególne części ogrodzenia będą osobnymi historiami opowiadającymi historię miasta i historii ludzi powiązanych postacia Jana Pawła II. Łączna powierzchnia grafficiarskich impresji to ponad 170 m kwadratowych.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.