Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Graffiti

 

2 czerwca 2007 roku przypada 28. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, podczas której padły pamiętne słowa „Niech zstąpi Duch Twój…” Nawiązując do tamtego wydarzenia chcemy zorganizować przedsięwzięcie, którego ideą jest uchwycenie postrzegania Jana Pawła II przez młodych ludzi.


Pośrednio, chcemy także mieć swój udział w tworzeniu nowego języka (nie tylko pomnikowego) do opisywania dziedzictwa Jana Pawła II. Aby to osiągnąć postanowiliśmy zorganizować na pl. Piłsudskiego akcję, której osią będzie malowanie graffiti na ogrodzeniu budowanego Pałacu Saskiego. Zadaniem dla zaproszonych artystów było wypracowanie koncepcji takiego projektu graficznego, który nawiązuje do nauczania Jana Pawła II, a w szczególności do pojęcia wolności. Jedynym ograniczeniem będzie prośba o nie umieszczanie niecenzuralnych treści oraz nie nawiązywanie, w żaden sposób, do bieżących wydarzeń politycznych.

 

Dziesięciu artystów z całej Polski rozpocznie przygotowania już w nocy 1 czerwca. Poszczególne części ogrodzenia będą osobnymi historiami opowiadającymi historię miasta i historii ludzi powiązanych postacia Jana Pawła II. Łączna powierzchnia grafficiarskich impresji to ponad 170 m kwadratowych.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.