Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra Papamobile

„Papamobile gra” już za nami. Dziękujemy wszystkim graczom za trud i poświęcenie w zdobywaniu kodu oraz aktorom za współudział!


Gra miejska „Papamobile gra” odbyła się 18 października 2008 w związku z obchodami 30-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gracze stawili się na pl. Piłsudskiego zgodnie z przekazaną im następującą wiadomością:

Właśnie został odnaleziony autentyczny pojazd Jana Pawła II – Papamobile. Tajemnicza usterka sprawiła, że przenosi on nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Wskaźnik czasoprzestrzennego nawigatora pokazuje, że pojazd pojawi się w Warszawie 18 października o godz. 12.00. Znajdziesz go na pl. Piłsudskiego.

Po tym, jak rozdano karty do gry z instrukcją i wskazówkami, pojawił się długo wyczekiwany pojazd. Ku zaskoczeniu uczestników, był to model papieskego pojazdu mieszczący się na dłoni. Jednak waga zadania stojącego przed graczami była nieproporcjonalnie większa…

W ciągu zaledwie 90 minut musieli oni zdobyć specjalny kod, który umożliwiłby naprawę pojazdu i powrót do roku 2008. Na kod składał się ciąg liczb oraz hasło, które należało ułożyć z fragmentów zdobywanych w kolejnych miejscach. Ciąg liczb tworzyły lata, w których Jan Paweł II odwiedził dane miejsce. Hasło, które należało ułożyć, brzmiało następująco:

 

Warszawa: „Świadek miłości, która jest większa od nienawiści”.

Aby zdobyć hasło, uczestnicy musieli dotrzeć do 10 miejsc i odnaleźć aktora, czyli zagubionego w czasoprzestrzeni warszawiaka. Każdy z aktorów zagłębiony był w lekturze gazety z roku, w którym się znajdował. Na gazecie zaś widniała wskazówka pomocna w rozszyfrowaniu fragmentu hasła z danej homilii.

Zadanie to nie było proste, zwłaszcza, że Papamobile miał ulec samodestrukcji po upływie 90 minuty gry. Na szczęście graczom udało się wpisać prawidłowy kod, który pozwolił go w porę naprawić.

Dzięki temu zagubieni warszawiacy wrócili do bieżącego roku, a gracze otrzymali nagrody za włożony wysiłek.

Dla wszystkich zainteresowanych umieściliśmy w oddzielnym pliku wskazówki i odpowiedzi do poszczególnych punktów.

Do zobaczenia podczas kolejnej gry!

 

 

 

Galeria

 

Opublikowano 17.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.