Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra Papamobile

„Papamobile gra” już za nami. Dziękujemy wszystkim graczom za trud i poświęcenie w zdobywaniu kodu oraz aktorom za współudział!


Gra miejska „Papamobile gra” odbyła się 18 października 2008 w związku z obchodami 30-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gracze stawili się na pl. Piłsudskiego zgodnie z przekazaną im następującą wiadomością:

Właśnie został odnaleziony autentyczny pojazd Jana Pawła II – Papamobile. Tajemnicza usterka sprawiła, że przenosi on nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Wskaźnik czasoprzestrzennego nawigatora pokazuje, że pojazd pojawi się w Warszawie 18 października o godz. 12.00. Znajdziesz go na pl. Piłsudskiego.

Po tym, jak rozdano karty do gry z instrukcją i wskazówkami, pojawił się długo wyczekiwany pojazd. Ku zaskoczeniu uczestników, był to model papieskego pojazdu mieszczący się na dłoni. Jednak waga zadania stojącego przed graczami była nieproporcjonalnie większa…

W ciągu zaledwie 90 minut musieli oni zdobyć specjalny kod, który umożliwiłby naprawę pojazdu i powrót do roku 2008. Na kod składał się ciąg liczb oraz hasło, które należało ułożyć z fragmentów zdobywanych w kolejnych miejscach. Ciąg liczb tworzyły lata, w których Jan Paweł II odwiedził dane miejsce. Hasło, które należało ułożyć, brzmiało następująco:

 

Warszawa: „Świadek miłości, która jest większa od nienawiści”.

Aby zdobyć hasło, uczestnicy musieli dotrzeć do 10 miejsc i odnaleźć aktora, czyli zagubionego w czasoprzestrzeni warszawiaka. Każdy z aktorów zagłębiony był w lekturze gazety z roku, w którym się znajdował. Na gazecie zaś widniała wskazówka pomocna w rozszyfrowaniu fragmentu hasła z danej homilii.

Zadanie to nie było proste, zwłaszcza, że Papamobile miał ulec samodestrukcji po upływie 90 minuty gry. Na szczęście graczom udało się wpisać prawidłowy kod, który pozwolił go w porę naprawić.

Dzięki temu zagubieni warszawiacy wrócili do bieżącego roku, a gracze otrzymali nagrody za włożony wysiłek.

Dla wszystkich zainteresowanych umieściliśmy w oddzielnym pliku wskazówki i odpowiedzi do poszczególnych punktów.

Do zobaczenia podczas kolejnej gry!

 

 

 

Galeria

 

Opublikowano 17.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.