Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra o Wolność – zostań bohaterem Wielkiego Miasta

Tajemnicze wiadomości, zaszyfrowane hasła, mnóstwo emocji i dobrej zabawy to wszystko czeka na uczestników i uczestniczki Gry o Wolność online! Rozgrywka to świetna okazja, by wyruszyć w przygodę i odkryć na nowo znaczenie pojęć, jakimi są pokój i wolność.

Podczas wykonywania różnorodnych zadań gracze poznają historie kilku bohaterów, między innymi nastoletniego chłopca, który zmaga się z brakiem zrozumienia przez otoczenie czy pana Wojtka, który porusza się na wózku inwalidzkim. Każde spotkanie z bohaterami gry skłania uczestników do refleksji nad wolnością własną i innych, nad jej wpływem na nasz dobrostan.

Aby wziąć udział w grze potrzebny jest telefon, tablet albo komputer z dostępem do Internetu i chęć dobrej zabawy. Zagrać można w dowolnym, wybranym przez siebie czasie indywidualnie lub zespołowo. Dla pierwszych 50 osób, które ukończą rozgrywkę czekają nagrody.

Gra dostępna jest pod adresem www.graowolnosc.pl.

Twórcami gry jest grupa blisko 30 stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy przygotowując rozgrywkę uczyli się jednocześnie współpracy oraz zdobywali wiedzę na tematy społeczne związane z treścią gry. Podczas swojej pracy stypendyści uczestniczyli w cyklu warsztatów merytorycznych i dotyczących techniki tworzenia gier.

Jak opowiada Magda, stypendystka współtworząca grę: To dla mnie wspaniałe doświadczenie współpracy z grupą twórczych osób, z którymi rozwijaliśmy kreatywność, poznawaliśmy głębokie treści, jakie niesie za sobą gra, ale też dobrze się przy tym bawiliśmy. Jestem pewna, że tak samo niesamowita będzie możliwość wspólnego zagrania!

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Opublikowano 09.06.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.