Gorzkie Żale: Kazania pasyjne i pokazy filmowe!

W Kościele Katolickim rozpoczyna się Wielki Post. W tym niezwykłym okresie Centrum organizuje festiwal teatralny Gorzkie Żale. Oprócz wydarzeń artystycznych chcemy zachęcić do uczestnictwa w cotygodniowym nabożeństwie Gorzkich Żali. Śpiew prowadzi Adam Strug, a kazanie pasyjne inspirowane „Faustem” wygłosi ks. Stanisław Adamiak. Spotykamy się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00 w kościele Środowisk Twórczych. Po nabożeństwie, na 1Piętrze o 19:15 pokaz filmu korespondującego z tematem kazania.

 


 

NIEDZIELA (17 lutego)

18.00 – nabożeństwo gorzkich żali w Kościele Środowisk Twórczych pw. Św. Andrzeja, Plac Teatralny 20

„Czasem wydaje nam się może, że dobro samo w sobie jest nudne, że potrzeba trochę zła dla pełni życia, że warto zarezerwować sobie trochę wolności od Boga, choćby za cenę paktu z diabłem, by móc uzyskać coś więcej od życia, by móc poczuć się wolnym i twórczym. Ale tak nie jest. Zło nie czyni człowieka większym, nie może też uczynić go lepszym. Zawsze go poniża. Obiecuje życie w pełni, młodość, miłość, obiecuje nawet bycie pożytecznym dla innym – ale zostawia w ślad za sobą same nieszczęścia i śmierć niewinnych osób: uwiedzionych dziewczyn, honorowych młodzieńców, bezbronnych starców… Szatan niesyty jest krwi, niesyty jest ludzkich ofiar – bo te potwierdzają mu, że ma władzę nad tym światem.”
Fragment kazania ks. Stanisława Adamiaka na najbliższą niedzielę.

19.15 – POKAZ FILMU „ZAWÓD: REPORTER” (reż. M. Antonioni) na I piętrze, ul. Foksal 11,
bilety do nabycia na I piętrze (od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 16.00, w dniu pokazu na pół godziny przed seansem) oraz przez Internet: www.gorzkiezale.pl,
tel. 22 826 42 21

David Locke (Jack Nicholson) jest uznanym reporterem telewizyjnym. Podczas wyjazdu do jednego z afrykańskich państw próbuje zdobyć kontakt z partyzantami walczącymi o przejęcie władzy. Któregoś dnia znajduje w hotelu zwłoki biznesmena Davida Robertsona (Charles Mulvehill). Znudzony swoją pracą i sfrustrowany nieudanym życiem osobistym, Locke ulega pokusie wcielenia się w kogoś innego. Niczym Faust, rozczarowany i skuszony możliwością zmiany, rozpoczyna nowe życie – przejmuje tożsamość Robertsona i, korzystając z notatnika zmarłego, przemierza pod jego nazwiskiem Afrykę i Europę. Nawiązuje także namiętny romans z piękną, młodą dziewczyną (Maria Schneider). Człowiek, pod którego podszywa się reporter, był handlarzem bronią. Nowemu Robertsonowi-Locke’owi przynosi to wiele korzyści finansowych, ale jednocześnie sprowadza na niego kłopoty…

Po filmie zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym i dyskusję.

 

Opublikowano 14.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
Już jest trzeci numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat migracji.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka.
STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.