Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gorzkie żale i pokaz filmu „Solaris”

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo z kazaniem pasyjnym ks. dr Stanisława Adamiaka do Kościoła Środowisk Twórczych o godzinie 18.00. W trakcie nabożeństwa śpiew Gorzkich Żali poprowadzi Adam Strug. Zaraz po tym wydarzeniu, o godzinie 19.15 na Pierwszym Piętrze odbędzie się projekcja filmu „Solaris” w reż. A. Tarkowskiego. Jest to słynna adaptacja poruszającej książki S. Lema.   
  

NIEDZIELA (3 MARCA)
TEMAT: POSTĘP
18.00 – nabożeństwo gorzkich żali w Kościele Środowisk Twórczych pw. Św. Andrzeja, Plac Teatralny 20

19.15 – POKAZ FILMU „SOLARIS” (reż. A. Tarkowski) na I piętrze, ul. Foksal 11,
Bilety do nabycia na I piętrze (od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 16.00, w dniu pokazu na pół godziny przed seansem) oraz przez Internet: www.gorzkiezale.pl, tel. 22 826 42 21
 

Film oparty jest na powieści Stanisława Lema. Jego główny bohater – naukowiec i psycholog Kris Kelvin – udaje się na stację kosmiczną planety Solaris. Ma tam sporządzić raport, który rozstrzygnie o kontynuowaniu lub przerwaniu misji na Solarisie. Tajemnicza planeta, pokryta cytoplazmatycznym oceanem, wywiera niepokojący wpływ na tych, którzy zetknęli się z solaryczną mgłą. W stacji badawczej pozostało tylko dwóch naukowców, zaś szef misji popełnił samobójstwo tuż przed przybyciem Kelvina. Wyczuwalna jest też obecność innych osób, sam Kelvin spotyka tam swoją nieżyjącą od dziesięciu lat żonę, za której samobójstwo czuje się odpowiedzialny. Pobyt na orbicie Solarisa to najtrudniejsza podróż w życiu Kelvina, podróż do własnego wnętrza: myślący ocean staje się dla niego inkarnacją Boga – spowiednika i czyśćca, przez który musi przejść, aby osiągnąć przebaczenie.

Czas trwania: 165 minut

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Edwinem Bendykiem i dyskusję, którą poprowadzi Michał Mizera.

 

 

Opublikowano 26.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.