Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gniezno – warszaty wyjazdowe 26.04.2009

Tym razem Papolandia wybrała się w prawdziwą drogę…na warsztaty wyjazdowe do Gniezna…

Było integracyjnie, papiesko, a przede wszystkim wesoło. Zobacz sam…

Wspólnie wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w okolice Gniezna. To jest miejsce początków państwa polskiego i jedno z miast, które odwiedził papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.
Pierwszy dzień spędziliśmy w malowniczo położonym ośrodku w Chomiąży Szlacheckiej. W promieniach wiosennego słońca, nad pięknym jeziorem rozważaliśmy temat pracy nad sobą. Nasze refleksje opierały sie na przemówieniach papieskich i żywotach wielkich polskich świętych: Maksymiliana, Jadwigi, Teresy od Krzyża, którzy są dla nas wzorami kształtowania siebie i swojego postępowania.
Wieczorem urządziliśmy spotkanie integracyjne razem z dziećmi z „Papolandii”. Bawiliśmy się, śpiewaliśmy, a wieczorem wpólnie odmówiliśmy apel Jasnogórski.
Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie. Na początku byliśmy w Biskupinie, gdzie poznawaliśmy życie naszych przodków: wygląd ich chat, sposób wybijania monet itp.
W niedzielę uczestniczyliśmy we mszy świętej w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego, brata św. Wojciecha. Następnie odwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską – o jej historii i architekturze w barwny sposób opowiedział nam przewodnik. Na końcu podróży zwiedziliśmy rynek gnieźnieński, gdzie mogliśmy odpocząć i kupić pamiątki.
Podróż powrotna upłynęła nam w miłej atmosferze, wspólnie śpiewaliśmy, dzieliliśmy sie wrażeniami z naszej wycieczki, odbył się też minikonkurs sprawdzający naszą wiedzę ze zwiedzanych miejsc.

[nggallery id=104]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.