Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Główne Uroczystości

Główne obchody 30 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski odbędą się 6 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie. Obchody zaczną się całodniowym modlitewnym czuwaniem grup religijnych z całej Polski. Planowana ilość uczestników to ok. 20 000 osób. Zgromadzeni na placu modlić się będą o odnowę wiary i życia chrześcijańskiego w Polsce i Europie, o odnowę wspólnot, a także o odnowę życia społecznego, politycznego. Wysłuchają także katechezy “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! 30 lat temu i dzisiaj”. Po czuwaniu nastąpi uroczyste odsłonięcie pamiątkowego Krzyża a po nim Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Kazimierza Nycza. Po Mszy odbędzie koncert ewangelizacyjny z udziałem zespołów Deus Meus, New Life M oraz chóru Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowanego przez Marcina Pospieszalskiego. Obchody zakończy Apel Jasnogórski oraz Modlitwa z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem.

Program obchodów na placu Piłsudskiego

  • Czuwanie godz. 9:00-15.00
  • Odsłonięcie pamiątkowego Krzyża godz. 16:00
  • Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza godz. 16:15
  • Czuwanie modlitewne oraz koncert New Life M, Deus Meus oraz chóru Centrum Myśli Jana Pawła II godz. 19:00
  • Apel Jasnogórski oraz słowo abpa Kazimierza Nycza godz. 21:00

 

Opublikowano 02.06.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.