Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Główne Uroczystości

Główne obchody 30 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski odbędą się 6 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie. Obchody zaczną się całodniowym modlitewnym czuwaniem grup religijnych z całej Polski. Planowana ilość uczestników to ok. 20 000 osób. Zgromadzeni na placu modlić się będą o odnowę wiary i życia chrześcijańskiego w Polsce i Europie, o odnowę wspólnot, a także o odnowę życia społecznego, politycznego. Wysłuchają także katechezy “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! 30 lat temu i dzisiaj”. Po czuwaniu nastąpi uroczyste odsłonięcie pamiątkowego Krzyża a po nim Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Kazimierza Nycza. Po Mszy odbędzie koncert ewangelizacyjny z udziałem zespołów Deus Meus, New Life M oraz chóru Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowanego przez Marcina Pospieszalskiego. Obchody zakończy Apel Jasnogórski oraz Modlitwa z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem.

Program obchodów na placu Piłsudskiego

  • Czuwanie godz. 9:00-15.00
  • Odsłonięcie pamiątkowego Krzyża godz. 16:00
  • Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza godz. 16:15
  • Czuwanie modlitewne oraz koncert New Life M, Deus Meus oraz chóru Centrum Myśli Jana Pawła II godz. 19:00
  • Apel Jasnogórski oraz słowo abpa Kazimierza Nycza godz. 21:00

 

Opublikowano 02.06.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.