Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Główne uroczystości

W ramach obchodów, które będą miały miejsce na pl. Piłsudskiego 2 kwietnia, przewidziano przegląd filmowych wspomnień o Janie Pawle II, mszę świętą oraz czuwanie modlitewne, a w godzinie jego śmierci – o 21.37 – uroczyste zapalenie pamiątkowego znicza.

Szczegółowy program odchodów na placu Piłsudskiego, 02.04.2009

  • Filmowe wspomnienia o Janie Pawle II – godz. 16.00–20.00

Na telebimach na Pl. Piłsudskiego zostaną wyemitowane filmy, w których osoby, które osobiście znały Ojca Świętego (m.in. Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kolberger, abp Kazimierz Nycz, Kazimierz Korbut-Orzechowski, prof. Andrzej Zieliński), dzielą się wspomnieniami ze swoich spotkań z Karolem Wojtyłą, a potem papieżem Janem Pawłem II. Filmy zostały ułożone tematycznie, według klucza: Wujek, Apostoł, teatr, wybór na Papieża – i w tej kolejności będą pokazywane. 

  • Uroczysta msza święta pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza – godz. 20.00–21.00
  • Czuwanie – godz. 21.00–21.37

Zgromadzeni na Pl. Piłsudskiego usłyszą fragmenty Dzienniczka Św. Faustyny, a także będą mogli uczestniczyć w modlitwie, którą poprowadzą abp Kazimierz Nycz oraz ks. Bogdan Bartołd. 

  • Uroczyste zapalenie pamiątkowego znicza – godz. 21.37

Opublikowano 02.07.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.