Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Główne uroczystości

W ramach obchodów, które będą miały miejsce na pl. Piłsudskiego 2 kwietnia, przewidziano przegląd filmowych wspomnień o Janie Pawle II, mszę świętą oraz czuwanie modlitewne, a w godzinie jego śmierci – o 21.37 – uroczyste zapalenie pamiątkowego znicza.

Szczegółowy program odchodów na placu Piłsudskiego, 02.04.2009

  • Filmowe wspomnienia o Janie Pawle II – godz. 16.00–20.00

Na telebimach na Pl. Piłsudskiego zostaną wyemitowane filmy, w których osoby, które osobiście znały Ojca Świętego (m.in. Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kolberger, abp Kazimierz Nycz, Kazimierz Korbut-Orzechowski, prof. Andrzej Zieliński), dzielą się wspomnieniami ze swoich spotkań z Karolem Wojtyłą, a potem papieżem Janem Pawłem II. Filmy zostały ułożone tematycznie, według klucza: Wujek, Apostoł, teatr, wybór na Papieża – i w tej kolejności będą pokazywane. 

  • Uroczysta msza święta pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza – godz. 20.00–21.00
  • Czuwanie – godz. 21.00–21.37

Zgromadzeni na Pl. Piłsudskiego usłyszą fragmenty Dzienniczka Św. Faustyny, a także będą mogli uczestniczyć w modlitwie, którą poprowadzą abp Kazimierz Nycz oraz ks. Bogdan Bartołd. 

  • Uroczyste zapalenie pamiątkowego znicza – godz. 21.37

Opublikowano 02.07.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.