Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Globalizacja solidarności: Kennedy & Łuczewski

Gorąco zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi:

✦ prof. MICHAEL KENNEDY 
✦ dr MICHAŁ ŁUCZEWSKI
prowadzenie: Jonathan Price (CMJPII)
______________________________

Punktem wyjścia do dyskusji będą:
✦ film „Usłyszcie mój krzyk”, reż. Maciej Dygas
✦ książka wydana przez Centrum Myśli Jana Pawła II „Solidarność. Krok po kroku” 
✦ książka prof. Michaela Kennedyego „Globalizacja solidarności”. 
Pragniemy przy tym poszukać odpowiedzi m.in. na pytania o istotę solidarności, o rolę religii w budowaniu solidarności, a także o możliwość „zaszczepiania” solidarności w innych kulturach i wspólnotach. 

ZAPRASZAMY

Opublikowano 07.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.