Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Giganci – warsztaty styczniowe

"Miłość do ojczyzny", tak brzmiał temat sobotnich warsztatów, realizowanych w ramach projektu Giganci.


Inspiracją do refleksji o patriotyzmie stały się słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży w 1986 roku: I tu kierowane do was wezwanie staje się wezwaniem szczególnym. Każdy z was powołany jest do pełnienia konkretnej służby, wszyscy zaś razem powołani jesteście do pracy nad przemianą świata: […] przez miłość do ojczyzny i działanie na rzecz postępu całego naszego narodu; […]  przez dochowywanie wierności waszemu narodowemu dziedzictwu i waszej wspólnocie […].

 

Więcej o warsztatach przeczytasz TUTAJ.
 

 

Opublikowano 17.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.