Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gala stypendystów

 
W czwartkowe popołudnie – 8 listopada – w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki oficjalnie rozpoczął się trzeci rok stypendialny Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.


W trakcie uroczystości Prezydent stolicy – Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy – Ewa Malinowska-Grupińska wręczyły listy gratulacyjne dziesięciu najlepszym stypendystom. Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II – Piotr Dardziński opowiedział o przygotowanym programie zajęć dla stypendystów.

O swoim życiu i działalności opowiedział Robert Korzeniowski – kilkakrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w chodzie na dystansie 20 i 50 kilometrów. Przekonywał on, że warto wyznaczać sobie w życiu swoje własne „Akropole” – cele, które się konsekwentnie osiąga, ale też trzeba nauczyć się ponosić porażki. Wykład przeplatany był dokumentalnymi materiałami filmowymi. Po jego zakończeniu w sali rozległy się gromkie brawa.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II otrzymało 360 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz 247 studentów. Wszyscy wyróżnieni dostali także imienne karty stypendysty i upominki.

Opublikowano 09.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.