Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gala stypendystów

 
W czwartkowe popołudnie – 8 listopada – w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki oficjalnie rozpoczął się trzeci rok stypendialny Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.


W trakcie uroczystości Prezydent stolicy – Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy – Ewa Malinowska-Grupińska wręczyły listy gratulacyjne dziesięciu najlepszym stypendystom. Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II – Piotr Dardziński opowiedział o przygotowanym programie zajęć dla stypendystów.

O swoim życiu i działalności opowiedział Robert Korzeniowski – kilkakrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w chodzie na dystansie 20 i 50 kilometrów. Przekonywał on, że warto wyznaczać sobie w życiu swoje własne „Akropole” – cele, które się konsekwentnie osiąga, ale też trzeba nauczyć się ponosić porażki. Wykład przeplatany był dokumentalnymi materiałami filmowymi. Po jego zakończeniu w sali rozległy się gromkie brawa.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II otrzymało 360 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz 247 studentów. Wszyscy wyróżnieni dostali także imienne karty stypendysty i upominki.

Opublikowano 09.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.