Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Film „Trzy minuty” nagrodzony na festiwalu w Gdyni

29 maja 2010 roku uroczystą galą na plaży w Gdyni zakończył się 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W konkursie głównym w Gdyni został zaprezentowany film Trzy minuty. 21.37 w reżyserii Macieja Ślesickiego. Centrum Myśli Jana Pawła II jest jednym z koproducentów tego filmu.


Film to opowieść o współczesnych Polakach, których losy splatają się w pamiętnym momencie, tydzień po śmierci Jana Pawła II, gdy w manifeście duchowej jedności w milionach domów zgaszono światła. Film składa się z czterech równoległych historii. Ich bohaterowie, nawet nieświadomie, poprzez swoje zachowania, czyny, oddziaływują na siebie wzajemnie. To opowieść o „cudach przyziemnych”, wewnętrznych przemianach pod wpływem niezwykłych wydarzeń.

Gala rozdania nagród w konkursie głównym na 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zakończyła się sukcesami także dla nas. Nagrodę indywidualną za drugoplanową rolę kobiecą otrzymała Agnieszka Grochowska za rolę w filmie Trzy minuty. 21.37. Aktorka wcieliła się w postać nauczycielki języka angielskiego udzielającej lekcji słynnemu reżyserowi (w tej roli Krzysztof Stroiński). Między nauczycielką i uczniem rozwija się subtelna historia miłosna.

Drugim sukcesem jest nagroda indywidualna za debiut aktorski. Otrzymał ją zaledwie trzynastoletni Marcin Walewski za role w dwóch filmach zaprezentowanych w Gdyni: Trzy minuty oraz Wenecja.

Nagrodzonym gratulujemy!

Informujemy jednocześnie, że film Trzy minuty. 21.37 będzie można zobaczyć w kinach już październiku. Oficjalna strona produkcji: http://trzyminuty.paisafilms.pl/

 

Opublikowano 30.05.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.