Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Film „Tryptyk rzymski” – już do kupienia!

"Tryptyk rzymski" – film z udziałem Danuty Michałowskiej, aktorki i przyjaciółki Karola Wojtyły, oraz z muzyką Grzegorza Turnaua można nabyć w naszym sklepie on-line.


 

To pierwsza produkcja Centrum Myśli Jana Pawła II, film unikalny, łączący tradycję ze współczesnością. "Tryptyk rzymski" w interpretacji Danuty Michałowskiej próbuje odtworzyć i uchwycić fenomen nieistniejącego już Teatru Rapsodycznego, słynnego z mistrzowskich interpretacji słowa scenicznego. To właśnie tutaj swoje młodzieńcze pasje artystyczne realizował przyszły papież. Jednocześnie nie jest to sucha archiwalna rekonstrukcja, raczej artystyczna interpretacja, przenosząca słowa Papieża w sam środek naszego codziennego doświadczenia.

 

więcej o filmie

Opublikowano 05.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.