Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Film „Tryptyk rzymski” – już do kupienia!

"Tryptyk rzymski" – film z udziałem Danuty Michałowskiej, aktorki i przyjaciółki Karola Wojtyły, oraz z muzyką Grzegorza Turnaua można nabyć w naszym sklepie on-line.


 

To pierwsza produkcja Centrum Myśli Jana Pawła II, film unikalny, łączący tradycję ze współczesnością. "Tryptyk rzymski" w interpretacji Danuty Michałowskiej próbuje odtworzyć i uchwycić fenomen nieistniejącego już Teatru Rapsodycznego, słynnego z mistrzowskich interpretacji słowa scenicznego. To właśnie tutaj swoje młodzieńcze pasje artystyczne realizował przyszły papież. Jednocześnie nie jest to sucha archiwalna rekonstrukcja, raczej artystyczna interpretacja, przenosząca słowa Papieża w sam środek naszego codziennego doświadczenia.

 

więcej o filmie

Opublikowano 05.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.