Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Film „Tryptyk rzymski” – już do kupienia!

"Tryptyk rzymski" – film z udziałem Danuty Michałowskiej, aktorki i przyjaciółki Karola Wojtyły, oraz z muzyką Grzegorza Turnaua można nabyć w naszym sklepie on-line.


 

To pierwsza produkcja Centrum Myśli Jana Pawła II, film unikalny, łączący tradycję ze współczesnością. "Tryptyk rzymski" w interpretacji Danuty Michałowskiej próbuje odtworzyć i uchwycić fenomen nieistniejącego już Teatru Rapsodycznego, słynnego z mistrzowskich interpretacji słowa scenicznego. To właśnie tutaj swoje młodzieńcze pasje artystyczne realizował przyszły papież. Jednocześnie nie jest to sucha archiwalna rekonstrukcja, raczej artystyczna interpretacja, przenosząca słowa Papieża w sam środek naszego codziennego doświadczenia.

 

więcej o filmie

Opublikowano 05.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.