Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie – współtwórz go z nami jako wolontariusz!

Tworzymy grupę wolontariuszy, którzy będą z nami współpracować podczas X interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego Nowe Epifanie. Dołącz do nas!

Zgłoszenia: wolontariat@centrumjp2.pl

Na zgłoszenia czekamy do 18 lutego 2019 roku.

 

NA CZYM TO POLEGA?

Jako wolontariusz/ka Festiwalu Nowe Epifanie będziesz czuwać nad tym, aby wydarzenia odbywały się sprawnie i zgodnie z planem. Zadbasz o kontakt z widzami. Przez swoją aktywną postawę będziesz ambasadorem Festiwalu, co ma dla nas dużą wartość. Staniesz się nie tylko pierwszym odbiorcą Festiwalowych wydarzeń, lecz także ich twórcą – na spotkaniach roboczych regularnie będziemy zastanawiać się, jak jeszcze można zmienić Festiwal na lepsze.

Każde Twoje działanie będzie sprawiać, że wizja staje się rzeczywistością. Z doświadczenia wiemy, że to nie lada satysfakcja! 🙂

Na początku spotkamy się na rozmowie wstępnej i sprawdzimy, czy ten wolontariat jest dla Ciebie. Potem opowiemy Ci o idei Festiwalu – o tym, dlaczego i po co go robimy. Następnie dopasujemy czas trwania wolontariatu do Twoich zadań i możliwości.

 

KOGO SZUKAMY?

Festiwal Nowe Epifanie to twórczy żywioł – uporządkowany i zaplanowany, ale jednak żywioł. Szukamy zatem osób:

  • zainteresowanych kulturą,
  • kreatywnych i ciekawych świata,
  • sprawnie reagujących w sytuacjach kryzysowych,
  • komunikatywnych i otwartych na ludzi,
  • energicznych i pozytywnie nastawionych,
  • otwartych na nowe doświadczenia i naukę,
  • obowiązkowych, punktualnych i godnych zaufania,
  • dyspozycyjnych w okresie trwania Festiwalu.

 

CO OFERUJEMY?

Jako wolontariusz/ka Festiwalu Nowe Epifanie:

  • będziesz w samym środku idei i organizacji jednego z największych interdyscyplinarnych festiwali kulturalnych w Polsce – zobaczysz kulturę „od kuchni”,
  • sprawdzisz się w organizowaniu wydarzeń o dużej dynamice,
  • skorzystasz z oferty festiwalowej przygotowanej dla wolontariuszy,
  • dostaniesz wiedzę specjalistyczną o prowadzeniu projektów kulturalnych
    i wykorzystasz ją w praktyce,
  • weźmiesz udział w rozmowie wstępnej i szkoleniach tematycznych,
  • podpiszesz porozumienie o wolontariacie i zostaniesz ubezpieczony,
  • otrzymasz od koordynatora informację zwrotną o swojej pracy oraz zaświadczenie,
  • dołączysz do grona wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II, którzy w 2019 roku wspólnie stworzą program rozwoju wolontariusza w tej instytucji kultury.

 

O FESTIWALU

Tegoroczna, dziesiąta już edycja interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego
Nowe Epifanie organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II potrwa od 5 marca
do 15 kwietnia 2019 roku.

Festiwal powstał po to, aby szukać „nowych epifanii piękna”, o których pisał Jan Paweł II
w Liście do artystów. Te poszukiwania dzieją się na styku różnych dziedzin sztuki: teatru, muzyki, filmu, sztuk kulinarnych. Włączamy w to także warsztaty i dyskusje tematyczne.

Każda edycja Festiwalu ma motyw, który stanowi główną inspirację dla wszystkich wydarzeń. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest postać Judasza.

Opublikowano 07.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II