Festiwal Gorzkie Żale wciąż trwa

Do 30 marca potrwa międzynarodowy Festiwal Gorzkie Żale organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Zapraszamy na filmy, koncerty, przedstawienia i spotkania dyskusyjne!


W ramach cyklu „Zanussi na Wielki Post” będzie można obejrzeć jeszcze filmy Spirala (Polska, 1978) i przedpremierowo – Czarne słońce (Francja/Włochy, 2007). We wtorki zapraszamy na przedstawienia z cyklu „Zstąpił do piekieł” – 23 marca Bal w Operze Juliana Tuwima w wykonaniu aktorów Teatru Witkacego z Zakopanego, a 30 marca Nie-Boskę komedię Zygmunta Krasińskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie.

W środę, 24 marca, odbędzie się spotkanie z Antonim Liberą na temat dantejskich wątków w twórczości Samuela Becketta. Będzie to zarazem podsumowanie serii dyskusji poświęconych wielkim powieściom XX wieku inspirowanych dziełem Dantego Alighieri. Spotkanie w kluboksięgarni Tarabuk poprowadzi dr Sebastian Duda.

W Niedzielę Palmową, 28 marca, homilię w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu wygłosi JE ks. abp Kazimierz Nycz – będzie to zwieńczenie cyklu kazań wielkopostnych.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie www.gorzkiezale.com.

 

 

Dodano: