Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Gorzkie Żale wciąż trwa

Do 30 marca potrwa międzynarodowy Festiwal Gorzkie Żale organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Zapraszamy na filmy, koncerty, przedstawienia i spotkania dyskusyjne!


W ramach cyklu „Zanussi na Wielki Post” będzie można obejrzeć jeszcze filmy Spirala (Polska, 1978) i przedpremierowo – Czarne słońce (Francja/Włochy, 2007). We wtorki zapraszamy na przedstawienia z cyklu „Zstąpił do piekieł” – 23 marca Bal w Operze Juliana Tuwima w wykonaniu aktorów Teatru Witkacego z Zakopanego, a 30 marca Nie-Boskę komedię Zygmunta Krasińskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie.

W środę, 24 marca, odbędzie się spotkanie z Antonim Liberą na temat dantejskich wątków w twórczości Samuela Becketta. Będzie to zarazem podsumowanie serii dyskusji poświęconych wielkim powieściom XX wieku inspirowanych dziełem Dantego Alighieri. Spotkanie w kluboksięgarni Tarabuk poprowadzi dr Sebastian Duda.

W Niedzielę Palmową, 28 marca, homilię w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu wygłosi JE ks. abp Kazimierz Nycz – będzie to zwieńczenie cyklu kazań wielkopostnych.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie www.gorzkiezale.com.

 

 

Opublikowano 21.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.