Feniks 2010 dla Centrum Myśli Jana Pawła II

W dniach 7-9 maja odbyły się XVI Targi Wydawców Katolickich. Wręczono także nagrody Feniks 2010. W kategorii "książka dla dzieci" otrzymało ją Centrum Myśli Jana Pawła II!


 

W tym roku Targi Wydawców Katolickich odbyły się w nowym miejscu – w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim. Nowa przestronniejsza siedziba sprzyjała większej liczbie odwiedzających – gości nie brakowało do ostatnich chwil.

 

Na stoisku Centrum Myśli Jana Pawła II było w czym wybierać…

 

 

…i panowała radosna atmosfera, w której toczyły się rozmowy z czytelnikami.

 

 

Odbyło się też spotkanie z Marcinem Wolskim – autorem naszej najnowszej książki Ciemna strona lustra. Pan Marcin nie tylko podpisywał książki, ale także dyskutował z wielbicialmi jego twórczości, którzy chętnie korzystali z możliwości osobistego spotkania.

 

 

    

 

Ale naszą największą radością okazała się Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2010, którą przyznano nam w kategorii "książka dla dzieci" za Papieskie abecadło.

 

 

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczytej gali w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie. W imieniu Centrum nagrodę (statuetkę i dyplom) odebrała Magdalena Cicha – kierownik Działu Wydawniczego. Towarzyszył jej autor – Tomasz Jeż, który otrzymał statuetkę "Pro Autore" i dyplom. Ilustratorka – Anna Kaszuba-Dębska – niestety nie mogła być obecna.

 

 

Feniks 2010 to dla nas tym większy zaszczyt, że jesteśmy wydawcą dopiero od niedawna obecnym na rynku książki, a znaleźliśmy się wśród największych. Nadto Papieskie abecadło to nasza pierwsza propozycja dla dzieci. Ale to także potwierdzenie, że warto mówić najmłodszym o nauczaniu Jana Pawła II w sposób dla nich przystępny, oraz zachęta do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

Dodano: