Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Feniks 2010 dla Centrum Myśli Jana Pawła II

W dniach 7-9 maja odbyły się XVI Targi Wydawców Katolickich. Wręczono także nagrody Feniks 2010. W kategorii "książka dla dzieci" otrzymało ją Centrum Myśli Jana Pawła II!


 

W tym roku Targi Wydawców Katolickich odbyły się w nowym miejscu – w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim. Nowa przestronniejsza siedziba sprzyjała większej liczbie odwiedzających – gości nie brakowało do ostatnich chwil.

 

Na stoisku Centrum Myśli Jana Pawła II było w czym wybierać…

 

 

…i panowała radosna atmosfera, w której toczyły się rozmowy z czytelnikami.

 

 

Odbyło się też spotkanie z Marcinem Wolskim – autorem naszej najnowszej książki Ciemna strona lustra. Pan Marcin nie tylko podpisywał książki, ale także dyskutował z wielbicialmi jego twórczości, którzy chętnie korzystali z możliwości osobistego spotkania.

 

 

    

 

Ale naszą największą radością okazała się Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2010, którą przyznano nam w kategorii "książka dla dzieci" za Papieskie abecadło.

 

 

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczytej gali w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie. W imieniu Centrum nagrodę (statuetkę i dyplom) odebrała Magdalena Cicha – kierownik Działu Wydawniczego. Towarzyszył jej autor – Tomasz Jeż, który otrzymał statuetkę "Pro Autore" i dyplom. Ilustratorka – Anna Kaszuba-Dębska – niestety nie mogła być obecna.

 

 

Feniks 2010 to dla nas tym większy zaszczyt, że jesteśmy wydawcą dopiero od niedawna obecnym na rynku książki, a znaleźliśmy się wśród największych. Nadto Papieskie abecadło to nasza pierwsza propozycja dla dzieci. Ale to także potwierdzenie, że warto mówić najmłodszym o nauczaniu Jana Pawła II w sposób dla nich przystępny, oraz zachęta do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

Opublikowano 10.05.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online