Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Feminizm a Jan Paweł II

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na dyskusję Feminizm w Kościele z udziałem Łukasza Kubiaka OP (Rozmównica, Religia.tv), dr Anety Gawkowskiej (Uniwersytet Warszawski) i Marty Szymczyk („Przegląd Powszechny”), prowadzi Piotr Kaznowski („Christianitas”). Odbędzie się ona 19 kwietnia, w niedzielę o godz. 12:00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie, ul. Św. Bonifacego 9, kaplica bł. Matulewicza (podczas Targów Wydawców Katolickich).

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmówcy postarają się przybliżyć zagadnienie nowego feminizmu, wyrastającego z nauczania papieża Jana Pawła II, odpowiedzą ponadto na pytania, które w debacie o feminizmie i roli kobiety w Kościele nie były dotąd szeroko dyskutowane, a zatem:

•    Czy mamy do czynienia z chrystianizacją feminizmu, czy raczej „feminizacją” chrześcijaństwa?
•    Skoro tyle uwagi poświęca się feminizmowi, oznacza to, że Kościół ma problem z kobietami, a może kobiety mają problem z Kościołem?
•    Czy rola kobiety – wyjątkowa, zgodnie z nowym feminizmem wręcz decydująca – ma zostać odkryta na nowo, ponieważ zmieniły się czasy i postawa Kościoła, czy temat kobiety w Kościele był dotychczas zaniedbywany?
•    Wreszcie czy nowy feminizm wziął się z realnej potrzeby wiernych, czy jest może tylko modą, która wkrótce minie?

————–

Dyskusja towarzyszy odbywającym się w dniach 17–19 kwietnia Targom Wydawców Katolickich, na których Centrum Myśli Jana Pawła II (stoisko nr 40) zaprezentuje pełną ofertę wydawniczą.

Program targów, listę wystawców oraz inne informacje znaleźć można, klikając TUTAJ.

 

Zapraszamy!

 

 

Opublikowano 15.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.