Feminizm a Jan Paweł II

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na dyskusję Feminizm w Kościele z udziałem Łukasza Kubiaka OP (Rozmównica, Religia.tv), dr Anety Gawkowskiej (Uniwersytet Warszawski) i Marty Szymczyk („Przegląd Powszechny”), prowadzi Piotr Kaznowski („Christianitas”). Odbędzie się ona 19 kwietnia, w niedzielę o godz. 12:00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie, ul. Św. Bonifacego 9, kaplica bł. Matulewicza (podczas Targów Wydawców Katolickich).

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmówcy postarają się przybliżyć zagadnienie nowego feminizmu, wyrastającego z nauczania papieża Jana Pawła II, odpowiedzą ponadto na pytania, które w debacie o feminizmie i roli kobiety w Kościele nie były dotąd szeroko dyskutowane, a zatem:

•    Czy mamy do czynienia z chrystianizacją feminizmu, czy raczej „feminizacją” chrześcijaństwa?
•    Skoro tyle uwagi poświęca się feminizmowi, oznacza to, że Kościół ma problem z kobietami, a może kobiety mają problem z Kościołem?
•    Czy rola kobiety – wyjątkowa, zgodnie z nowym feminizmem wręcz decydująca – ma zostać odkryta na nowo, ponieważ zmieniły się czasy i postawa Kościoła, czy temat kobiety w Kościele był dotychczas zaniedbywany?
•    Wreszcie czy nowy feminizm wziął się z realnej potrzeby wiernych, czy jest może tylko modą, która wkrótce minie?

————–

Dyskusja towarzyszy odbywającym się w dniach 17–19 kwietnia Targom Wydawców Katolickich, na których Centrum Myśli Jana Pawła II (stoisko nr 40) zaprezentuje pełną ofertę wydawniczą.

Program targów, listę wystawców oraz inne informacje znaleźć można, klikając TUTAJ.

 

Zapraszamy!

 

 

Dodano: