Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

EUROPA I CHRZEŚCIJAŃSTWO – ZERWANA WIĘŹ?

Zjednoczona Europa przechodzi przez kryzys. Powrót do idei założycielskich, do chrześcijańskiego dziedzictwa jest szansą na odrodzenie Europy.  Prof. Frans A.M. Alting von Geusau w wykładzie  pt. „Christian Heritage and European Unification: Any Connection?” (17 listopada 2016 r.) wskazał na wielką potencjalną rolę Polski oraz polskiego doświadczenia solidarności w tym procesie.

Holenderski Profesor działał w licznych gremiach międzynarodowych. W 2014 r. otrzymał komandorski krzyż zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Brał również udział w organizowanych przez Jana Pawła II „rozmowach w Castel Gandolfo”, w trakcie których wypowiadał się na temat społeczeństwa liberalnego i rządów prawa.

Przed spotkaniem odbyło się seminarium przygotowawcze prowadzone przez p. Jonathana Price’a, w czasie którego uczestnicy analizowali teksty prof. Altinga von Geusau.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA WYKŁADU

Opublikowano 25.11.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.