Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

EUROPA I CHRZEŚCIJAŃSTWO – ZERWANA WIĘŹ?

Zjednoczona Europa przechodzi przez kryzys. Powrót do idei założycielskich, do chrześcijańskiego dziedzictwa jest szansą na odrodzenie Europy.  Prof. Frans A.M. Alting von Geusau w wykładzie  pt. „Christian Heritage and European Unification: Any Connection?” (17 listopada 2016 r.) wskazał na wielką potencjalną rolę Polski oraz polskiego doświadczenia solidarności w tym procesie.

Holenderski Profesor działał w licznych gremiach międzynarodowych. W 2014 r. otrzymał komandorski krzyż zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Brał również udział w organizowanych przez Jana Pawła II „rozmowach w Castel Gandolfo”, w trakcie których wypowiadał się na temat społeczeństwa liberalnego i rządów prawa.

Przed spotkaniem odbyło się seminarium przygotowawcze prowadzone przez p. Jonathana Price’a, w czasie którego uczestnicy analizowali teksty prof. Altinga von Geusau.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA WYKŁADU

Opublikowano 25.11.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online