Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

EUROPA I CHRZEŚCIJAŃSTWO – ZERWANA WIĘŹ?

Zjednoczona Europa przechodzi przez kryzys. Powrót do idei założycielskich, do chrześcijańskiego dziedzictwa jest szansą na odrodzenie Europy.  Prof. Frans A.M. Alting von Geusau w wykładzie  pt. „Christian Heritage and European Unification: Any Connection?” (17 listopada 2016 r.) wskazał na wielką potencjalną rolę Polski oraz polskiego doświadczenia solidarności w tym procesie.

Holenderski Profesor działał w licznych gremiach międzynarodowych. W 2014 r. otrzymał komandorski krzyż zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Brał również udział w organizowanych przez Jana Pawła II „rozmowach w Castel Gandolfo”, w trakcie których wypowiadał się na temat społeczeństwa liberalnego i rządów prawa.

Przed spotkaniem odbyło się seminarium przygotowawcze prowadzone przez p. Jonathana Price’a, w czasie którego uczestnicy analizowali teksty prof. Altinga von Geusau.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA WYKŁADU

Opublikowano 25.11.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.