Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Etnograficzna podróż po Polsce za nami

Warsztaty „ZaPOLznanie”

Dziewczyna w tradycyjnym polskim stroju ludowym

16 września w naszej Kamienicy Artystycznej odbyły się warsztaty kultury polskiej „ZaPOLznanie”. To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.

Była muzyka na żywo i poczęstunek, a na końcu uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się podstawowych kroków polskich tańców narodowych. Dziękujemy, że byliście z nami!

Dodatkowo uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawie przygotowanej prezentacji, dzięki której otrzymali ogrom merytorycznej wiedzy na temat fascynującej historii i mitologii. Ta niezwykła etnograficzna podróż na długo pozostanie w naszej pamięci i przypomina nam o pięknie różnorodności i bogactwie tradycji poszczególnych regionów Polski.

* Wydarzenie zrealizowane przez stypendystów Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II w ramach „Zrealizuj projekt”.

Galeria

* Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.
* Partnerem projektu jest Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Opublikowano 21.09.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.