Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?

17 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbył się panel dyskusyjny pn. Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Siostra Profesor Alessandra Smerilli, prof. Marek Rymsza oraz prof. Luigino Bruni – doradca ekonomiczny Benedykta XVI, dyrektor naukowy programu Ekonomia Franciszka.

Przed dyskusją, chętni wzięli udział w warsztatach, podczas których zmierzyli się z problemem wyzwań społeczno-ekonomicznych stojących przed światem i przed nami.

Wydarzenie to było oficjalną częścią papieskiego programu Ekonomia Franciszka, którego finał będzie miał miejsce w marcu 2020 w Asyżu.

Organizatorami debaty byli: Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska w ramach programu Towards The Economy of Francesco i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Partnerzy wydarzenia: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Konrada Adenauera.

Patronat: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Patronat medialny: „Gość Niedzielny”,  „Pressje”

Opublikowano 19.11.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.