Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?

17 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbył się panel dyskusyjny pn. Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Siostra Profesor Alessandra Smerilli, prof. Marek Rymsza oraz prof. Luigino Bruni – doradca ekonomiczny Benedykta XVI, dyrektor naukowy programu Ekonomia Franciszka.

Przed dyskusją, chętni wzięli udział w warsztatach, podczas których zmierzyli się z problemem wyzwań społeczno-ekonomicznych stojących przed światem i przed nami.

Wydarzenie to było oficjalną częścią papieskiego programu Ekonomia Franciszka, którego finał będzie miał miejsce w marcu 2020 w Asyżu.

Organizatorami debaty byli: Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska w ramach programu Towards The Economy of Francesco i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Partnerzy wydarzenia: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Konrada Adenauera.

Patronat: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Patronat medialny: „Gość Niedzielny”,  „Pressje”

Opublikowano 19.11.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.