Ekologia to troska o równowagę – nowy odcinek „Słuchając drogi”

plakat, tekst "słuchając drogi"

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny. Tematem audycji jest ekologia. Opowiada o niej Marta Palińska – aktywistka, edukatorka w zakresie praw człowieka, pracująca na co dzień w Greenpeace Polska.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi”,  wspólnie z gościem rozmawiają m.in.:

  • Jak rozumieć znaczenie i cel ekologii w dzisiejszym świecie
  • Czy kryzys klimatyczny jest obecnie największym wyzwaniem ludzkości?
  • Jakie działania możemy podjąć na rzecz ekologii?
  • Jak zmienia się świadomość i wrażliwość ekologiczna Polaków?
  • Jaki wpływ na te zmiany miała epidemia?
  • Jaki jest sens bycia aktywistką ekologiczną?

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych  świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

 

Dodano: