Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dziękujemy za łaskę wiary

Zapraszamy na VI Święto Dziękczynienia, które odbędzie się 2 czerwca 2013 roku pod hasłem: „Dziękujemy za łaskę wiary”. W programie procesja z relikwiami do Świątyni Opatrzności Bożej oraz miasteczko dla dzieci. Na scenie zaśpiewają m.in. Krzysztof Krawczyk oraz Zakopower.

 

Osoby, które przyjdą tego dnia na plac przed Centrum Opatrzności Bożej, będą mogły wziąć udział 

w grze rodzinnej pod hasłem „Dziękuję” – buduje. Chcemy pokazać, że słowo „dziękuję” jest źródłem pomnażania dobra w drugim człowieku oraz że buduje relacje i umacnia więzi w rodzinie, między przyjaciółmi. 
 
Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach gry rodzinnej jest odpowiedzialne za I etap gry – Osadę Rodziną. Chcemy zaakcentować relacje rodzinne, podkreślić rolę wdzięczności między dziećmi a rodzicami, nawiązując przy tym do nauczania Jana Pawła II. 
 
Gra przeznaczona jest dla dzieci do 12 roku życia i ich opiekunów.
 
W ramach obchodów Święta Dziękczynienia odbędzie się kiermasz książek. W promocyjnych cenach będzie można kupić tytuły, dostępne na co dzień w naszym sklepie internetowym, a także uzyskać informacje na temat realizowanych przez Centrum projektów.
 
Organizatorem obchodów VI Święta Dziękczynienia jest Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 
 
2 czerwca, Program Święta Dziękczynienia
 
godz. 8:00 – 12:00
Procesja dziękczynna z relikwiami św. Andrzeja Boboli od placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej
 
godz. 12:00 – 13:00
Plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie; Msza Św. Dziękczynna z uroczystym Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia. Eucharystii przewodzić będzie i homilię wygłosi Arcybiskup Gerhard Ludwig Müller – Prefekt Kongregacji Nauki Wiary
 
godz. 13:30
Otwarcie Miasteczka dla Dzieci;
Otwarcie Panteonu Wielkich Polaków – możliwość modlitwy przy relikwiach św. Andrzeja Boboli
 
godz. 14:00- 21:00
Występy artystów:
Majka Jeżowska, Krzysztof Krawczyk, Wielki Chór Małych Serc, Czerwone Gitary, Zakopower, Angela Gaber Trio oraz  orkiestry: Górnicza Orkiestra Dęta ,,Wieczorek” i Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej
 
godz. 15:00
Wypuszczenie baloników „Dziękuję” do nieba
 
godz. 21:37 
Iluminacja Świątyni; zakończenie
 
Zapraszamy!

Opublikowano 26.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.